Tenis stołowy. Sukces zawodniczki ATS Białystok w GP Polski Młodziczek

2014.10.06 00:00
Olbrzymi sukces odniosła Kamila Gryko w rozegranym w Nowej Rudzie pierwszym GP Polski Młodziczek.
Fot: ATS Białystok

Kamila zajęła znakomite drugie miejsce ulegając w finale Soni Genderze (AZS Wrocław) 0-3. W ćwierćfinale po dramatycznym boju pokonała 3-2 inną białostoczankę Dominikę Gilewską (Ósemka) rozstawioną z nr. 2, która ostatecznie uplasowała się na szóstej pozycji.

- Jeżeli Kamila utrzyma tę pozycję do końca sezonu to zostanie powołana do kadry narodowej kadetek i zagra w turnieju z cyklu Pro - Tour z najlepszymi na świecie - powiedział Karol Dyszkiewicz, trener ATS Białystok.

Nieźle spisała się również Gabriela Dyszkiewicz, która w 1 GP Kadetek w Krakowie zajęła 15. miejsce. W meczu o czołową ósemkę po bardzo ładnym pojedynku uległa Zuzannie Błażejewicz (LUKS Chełmno) 2-4. Pierwsza szesnastka turnieju zdobyła limit PZTS zapewniający start w następnym zawodach bez dodatkowych eliminacji. W decydującym meczu Gabriela pokonała rozstawioną numerem 5 - Angelikę Janik z Krakowa 3-2. W tym turnieju startowała również Kamila Gryko, klasyfikując się w przedziale 41-48.