To była totalna dominacja. Białostocki zespół otrzymał solidną lekcję siatkówki

2024.02.25 16:56
Nie udało się siatkarzom REA BAS-u sprawić niespodzianki. Białostoczanie przegrali domową rywalizację z MKS-em Będzin 0:3.
Fot: Wioleta Choińska

W ostatnim czasie występujący w Tauron 1. Lidze REA BAS Białystok wygrał trzy spotkania z rzędu, ale mimo to podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego podczas domowej potyczki z MKS-em Będzin nie pełnili roli faworyta. W tej wystąpili goście, którzy w efektownym stylu zmierzają na plusligowe parkiety, a kolejny krok w kierunku gry w elicie drużyna ze Śląska zrobiła właśnie w Białymstoku. Wyżej notowany MKS Będzin zwyciężył inauguracyjną partię do 18, po czym gospodarze postawili liderowi zdecydowanie trudniejsze warunki, ale ten i tak wygrał seta 25:23. W trzeciej partii przewaga przyjezdnych była już miażdżąca. Goście pozwolili zdobyć białostoczanom tylko 13 oczek, w efekcie czego cały mecz zakończył się gładkim triumfem MKS-u 3:0. Na MVP wybrany został przyjmujący będzinian - Brandon Koppers.

Z odniesieniem zwycięstwa nie miały za to problemu siatkarki BAS-u. Białostoczanki, które ostatnio doznały dwóch porażek z rzędu, łatwo ograły przedostatnie w stawce Karpaty Krosno 3:0. Poszczególne sety kończyły się do 10, 23 oraz 15. Najlepszą zawodniczką meczu została przedstawicielka BAS-u - Julia Papszun.