Trwa druga runda AG Racing Cup. Pierwsza była ekscytująca

2024.03.23 10:07
Na początku lutego w AG Racing Center wystartował nowy typ zawodów. Kierowcy najpierw walczą o jak najlepszy czas jednego okrążenia, a następnie toczą bezpośrednią rywalizację w formie wyścigów. 1. rundę zmagań wygrał Samuel Przybyłowski.
Fot: AG Racing Center

Pora na włoskie klimaty

AG Racing Cup 2024 - taką nazwę nosi całoroczny cykl zawodów, który rozgrywany jest przy pomocy profesjonalnych symulatorów jazdy w AG Racing Center. W poprzednim sezonie TimeAttack i wyścigi były oddzielnymi zawodami, a teraz oba elementy zostały połączone, dzięki czemu rywalizacja stała się jeszcze ciekawsza. Cykl składa się z dwóch sezonów po 5 rund. Sezon letni trwa od lutego do czerwca, a jesienny od sierpnia do grudnia.

Zmagania w każdej rundzie odbywają się w dwóch etapach. Pierwszy to całomiesięczna walka w postaci TimeAttack, czyli bardzo proste zasady - wybrane auto, wybrany tor, wszyscy na tym samym setupie i rywalizacja o najszybszy czas czystego okrążenia. Etap drugi to z kolei tak lubiane przez kierowców wyścigi rozgrywane w pierwszy czwartek kolejnego miesiąca. Pierwszeństwo do udziału w nich mają kierowcy z czołowych 12 miejsc w tabeli. Za lokaty osiągnięte zarówno w pierwszej fazie, jak i drugiej, otrzymywane są punkty, a wynikiem całej rundy jest suma punktów z obu etapów.

2. runda AG Racing Cup 2024 rozgrywana jest w iście włoskim stylu, gdyż uczestnicy rywalizują w aucie Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio na torze Autodromo Enzo e Dino Ferrari, czyli wspaniałym obiekcie położonym w pobliżu miasta Imola, który jednak ma też swoją czarną historię, bo to właśnie na tej arenie tragiczny w skutkach wypadek miał Ayrton Senna.

Za zajęcie miejsca na podium przewidziane są oczywiście nagrody. Są to trofea oraz vouchery, które można wykorzystać nie tylko na jazdy w symulatorach, ale także na treningi i szkolenia prowadzone przez AG Racing na Torze Białystok.

Udział w pierwszym etapie 2. rundy AG Racing Cup możliwy jest do 29 marca.

Dominacja Przybyłowskiego

W marcu kierowcy walczą na torze Autodromo Enzo e Dino Ferrari, natomiast w lutym, podczas rundy inaugurującej cały cykl, zmagania odbywały się na belgijskim Spa-Francorchamps, który był świadkiem licznych wyścigów w ramach Formuły 1 (w 2023 r. wygrał tam Max Verstappen). Obiekt ten należy do grona najszybszych torów świata, a jego największą atrakcję stanowi kombinacja zakrętów Eau Rouge i Raidillon.

W aucie Porsche 911 GT3 RS najlepszy czas czystego okrążenia (2:34.806) miał Samuel Przybyłowski, który zwyciężył też później pełną wrażeń i emocji rywalizację w formie wyścigów, w efekcie czego to właśnie ten zawodnik wygrał 1. rundę AG Racing Cup 2024. Po zaciętym boju 2. miejsce zajął Patryk Kondracki, a skład podium uzupełnił Wiktor Jurkiewicz. Warto także wspomnieć o występie Bartosza Godlewskiego. Zawodnik ten po pierwszy etapie plasował się na 8. miejscu, ale udany start w wyścigach sprawił, że ostatecznie sklasyfikowany został on na lokacie numer 4.

1. runda AG Racing Cup 2024 (Spa-Francorchamps, Porsche 911 GT3 RS) - wyniki TOP 10 (kolejno: miejsce, imię i nazwisko zawodnika, klasa, punkty za TimeAttack, punkty za wyścigi, łączna suma punktów):