Turniej o puchar Wilna

2005.05.05 00:00
Dnia 30 kwietnia, roku odbył się w Wilnie Międzynarodowy Turniej Shidokan Karate dzieci i juniorów.

Z klubu "White bears team" Podlaskiego Stowarzyszenia Shidokan Karate pojechała grupa w składzie:
- sensei Cezary Zugaj - trener
- Cezary Zugaj - zawodnik w wadze 36 kg (11-13 lat)

Jedna z pierwszych prób walki dzieci w turnieju międzynarodowym w formule uderzanej Bare-Knuckle-Karate. Cezary Zugaj był pierwszym tak młodym karateką z Polski, który spróbował swoich sił w walce z kolegami z Litwy. Zzaproszeni zawodnicy z Łotwy i Rosji nie dojechali. W wadze do 40 kg (11-13 lat) w półfinale zmierzył się w 2-rundowym pojedynku z zawodnikiem z Litwy. W połowie pojedynku po uderzeniu Polaka w splot słoneczny Litwin przez 15 sekund nie był zdolny do walki. Sędziowie przyznali Polakowi tylko wazari. Natomiast później Litwin dostał wazari
i yuko za rzekome "faule" Polaka. Większość walki zawodnik z Litwy przyleżał na macie a mimo to wygrał. Ostatecznie Cezary Zugaj zajął III miejsce i otrzymał specjalny puchar jako jedyny przedstawiciel z zagranicy. W turnieju wzięło udział 50 zawodników z Kłajpedy, Wilna, Kowna, Visaginas oraz Palangi. Turniej został zorganizowany w Domu Kultury Polskiej
i zbiegł się w czasie z obchodzoną w Wilnie przez Polaków 50-tą rocznicą zespołu tanecznego "Wilia".