Udany start reprezentantów Polski w Mistrzostwach Świata w Fitness i Kulturystyce

2012.10.08 00:00
W dniach 6-7 października 2012 roku w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Świata Kobiet w Fitness i Kulturystyce oraz Fitness Mężczyzn. Uczestniczyło w nich 192 zawodników z 36 krajów.
Fot: A. Radecki
W zawodach uczestniczyło 192 zawodników z 36 krajów

W finale zawodów w kulturystyce kobiet do 55 kg brała udział reprezentantka Polski Joanna Krupa, która zajęła 3 miejsce, natomiast powyżej 55 kg reprezentowała Polskę Ewa Sędkowska ostatecznie plasując się na 6 miejscu.

W Fitness Sylwetkowym do 163 cm wzięła udział Anna Szczotka, która zakończyła rywalizację w danej kategorii na 2 miejscu. Katarzyna Kozakiewicz-Kowalik oraz Alina Pettke rywalizowały w kategorii do 168 cm, zajmując odpowiednio 5 i 6 miejsce.

Jako jedyny reprezentant Polski w Fitness Mariusz Lewandowski zdobył 6 miejsce. Ostatecznie, Polska drużynowo zajęła 4 lokatę.