Udany weekend BAS-u. Panowie wygrali 3:1, a panie 3:2

2023.10.29 09:30
Męski zespół BAS-u Białystok w poprzednim sezonie otarł się o play-offy, a w obecnych rozgrywkach podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego spisują się jeszcze lepiej, bo podlaski team po 7 kolejkach możemy znaleźć na podium I-ligowych zmagań.
Fot: Wioleta Choińska

BAS Białystok odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem siatkarze ze stolicy Podlasia pokonali we własnej hali Olimpię Sulęcin. Domowy mecz nie rozpoczął się dla gospodarzy najlepiej, gdyż to goście szybko wyszli na prowadzenie 4:0, jednak ekipa trenowana przez Krzysztofa Andrzejewskiego zdołała odwrócić losy tego seta, w efekcie czego pierwsza partia zakończyła się triumfem BAS-u 25:21.

Następnie białostoczanie uzyskali jeszcze większą przewagę i wygrali kolejną część spotkania do 16, po czym i Olimpia pokazała, że potrafi grać w siatkówkę. Zacięty set numer trzy padł łupem przyjezdnych 25:23, ale później to BAS znów był wyraźnie lepszy i choć drużyna z Sulęcina w samej końcówce dzielnie powalczyła jeszcze o wyrównanie stanu rywalizacji, to jednak gospodarze nie dali sobie wydrzeć punktów i triumfem 25:22 przypieczętowali swoje zwycięstwo w stosunku 3:1.

Mnóstwo emocji zapewnił też sobotni (28.10) mecz pań. Żeński zespół BAS-u po trzymającym w napięciu starciu wygrał u siebie 3:2 z KS-em Enea Piła. W tie-breaku białostoczanki zwyciężyły 15:8, a tytuł MVP otrzymała libero BAS-u - Karolina Szmigielska.