Udany występ zawodnika Offroad Białystok na Mistrzostwach Polski w Motocrossie

2022.04.04 16:32
W sobotę i niedzielę (2-3.04) rozegrana została 1. runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Na torze w Kowali świetnie wypadł reprezentujący Offroad Białystok Kacper Bereziecki.
Fot: Nuka Nuka/Offroad Białystok

Za nami 1. odsłona Mistrzostw Polski w Motocrossie. W imprezie wystartowało ok. 150 zawodników, a jedną z największych niespodzianek była pogoda. Tor w Kowali przez cały weekend pokryty był śniegiem, dlatego uczestnicy zawodów nie mogli sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd.

W klasie MX 85 z dobrej strony pokazał się Kacper Bereziecki (klub Offroad Białystok), który w treningu kwalifikacyjnym uplasował się na 15. pozycji. Wspomniany zawodnik wyścigi finałowe dwukrotnie kończył na 9. lokacie, co w ostatecznym rachunku pozwoliło zająć miejsce numer 8. W klasie MX 85 startowały 22 osoby.

Warto też wspomnieć o sukcesie zespołu trenera Damiana Bykowskiego, którego podopieczny Kuba Pućkowski oba wyścigi finałowe kończył na 1. pozycji i tym samym wygrał 1. rundę Mistrzostw Polski. Z kolei jadący w klasie MX OPEN Bykowski czasówkę podsumował 3. lokatę, a wyścigi kończył na 5. i 4. miejscu, co dało 4. lokatę w stawce 16 kierowców.

W klasyfikacji zespołowej trzyosobowa ekipa 1DB Racing Team uplasowała się na lokacie numer 2.