UKS 13 Białystok ze złotym medalem

2023.05.09 09:36
Na przełomie kwietnia i maja, w Szczecinie, odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce. Z zawodów tych złoty krążek przywiozły szablistki UKS-u 13 Białystok.
Fot: UKS 13 Białystok

Podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce w zmaganiach indywidualnych wystartowało 252 zawodników w 3 broniach: florecie, szpadzie i szabli. Z kolei w turnieju drużynowym wystąpiły 72 reprezentacje klubowe, które również rywalizowały w 3 broniach.

Przedstawiciele województwa podlaskiego w trakcie imprezy odnieśli ogromny sukces, gdyż brązowy medal w turnieju indywidualnym wywalczyła Ewa Wasilewska z UKS-u 13 Białystok, a w batalii drużyn szablowych zdecydowaną dominację zaprezentował zespół UKS-u 13 Białystok. Dziewczęta wygrały wszystkie pojedynki, a w wielkim finale okazały się lepsze od Hajduczka Olsztyn (45:40), co pozwoliło zdobyć tytuł mistrzyń Polski. Białostocka drużyna wystąpiła w składzie: Ewa Wasilewska, Julia Borowik, Julia Jakoniuk i Monika Łupińska.

Po zakończonej rywalizacji zostały wręczone również puchary dla najlepszego klubu w kraju w Systemie Sportu Młodzieżowego w szermierce, a został nim Uczniowski Klub Sportowy 13 Białystok. Ekipa z północno-wschodniej Polski zdobyła 75 punktów i o 3 oczka wyprzedziła Piasta Gliwice, a o 6 punktów UKS Atenę Gdańsk.

Do tak znakomitego wyniku przyczynili się wszyscy zawodnicy rywalizujący na planszach w Szczecinie, czyli: Ewa Wasilewska, Julia Jakoniuk, Julia Borowik, Monika Łupińska, Maja Nikiciuk, Dominika Dojlido, Natalia Troskowska, Małgorzata Kobać, Maja Kirpsza, Nadia Jaśkiewicz, Martyna Masłowiecka, Patrycja Wasilewska, Szymon Dąbrowski, Wiktor Lewkowski, Kasper Chomczyk, Tomasz Masłowiecki i Damian Palkowski.