W I lidze doszło do derbów Białegostoku. Kibice zobaczyli 9 goli

2023.01.22 10:43
W 12. kolejce I ligi futsalu (gr. północna) byliśmy świadkami bezpośredniej rywalizacji dwóch drużyn z Białegostoku. Po triumf sięgnęło Futbalo, które pokonało Bonito Helios 7:2.
Fot: Futbalo Białystok

Faworyt nie zawiódł. Znajdujące się w czołówce stawki Futbalo przybyło do hali VI Liceum Ogólnokształcącego, by zwyciężyć derbową potyczkę - co umożliwiłoby utrzymanie kontaktu z najlepszymi ekipami w I lidze - i plan ten został wykonany. Wspomniana drużyna ograła Bonito Helios 7:2, a strzelanie rozpoczął w 11. minucie Hubert Stachurski. Niedługo później 2-krotnie bramkarza gospodarzy pokonał też Bartosz Borowik, ale Bonito Helios zdołało odpowiedzieć trafieniem Mateusza Prolejki, dlatego na przerwę oba zespoły zeszły przy rezultacie 3:1 dla Futbalo.

W drugiej połowie obraz gry zbyt mocno się nie zmienił. Nadal przeważało Futbalo i miało to odzwierciedlenie w wyniku. Gole na 4:1 i 5:1 zdobył Wojciech Nasuto, po czym straty zmniejszył Mateusz Prolejko. Ostatnie słowo znów należało jednak do umownych gości. Trafienia Bartosza Borowika i Huberta Stachurskiego w końcówce rywalizacji sprawiły, że Futbalo wygrało derbową potyczką różnicą aż 5 goli, czyli okazalej niż miało to miejsce w pierwszej rundzie. Przypomnijmy, że we wrześniu klub Bonito Helios poległ w derbach stolicy Podlasia 1:4.

Aktualna tabela I ligi futsalu (gr. północna)
12. Mrówka Mosina 12 6 2 0 10 25-70

Bonito Helios Białystok - Futbalo Białystok 2:7 (1:3)
Bramki: Mateusz Prolejko 19, 32 - Hubert Stachurski 11, 37, Bartosz Borowik 13, 16, 34, Wojciech Nasuto 22, 25