Warszawski zespół pokonany. Jest drugie zwycięstwo

2022.10.16 11:05
W 4. kolejce siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zagrał na swoim parkiecie z Projektem Warszawa. Stołeczna drużyna musiała uznać wyższość gospodarzy. Ekipa z północno-wschodniej Polski zwyciężyła sobotni (15.10) pojedynek 3:1.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Kibice, którzy wybrali się w sobotni wieczór do hali Suwałki Arena, zobaczyli bardzo emocjonujące widowisko. Pierwszą partię 25:22 wygrali gospodarze, po czym niezwykle wyrównany drugi set zakończył się triumfem Projektu 29:27. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie części pojedynku stały na wysokim poziomie i toczone były cios za cios. W secie numer 3 padł wynik 25:20 dla Ślepska, a kolejną partię, która okazała się prawdziwym horrorem, podopieczni Dominika Kwapisiewicza zwyciężyli 31:29, w efekcie czego cały mecz suwalczanie wygrali 3:1.

- To my nadawaliśmy tempo. Nasze głupie błędy powodowały jednak, że warszawski zespół nas dochodził. Musimy tych błędów w kolejnych meczach się wystrzegać i unikać tych nerwowych końcówek. Ja wiem, że kibice się dobrze bawią w końcówkach, ale chcielibyśmy szybciej kończyć te mecze, bo wydaje mi się, że byliśmy od Projektu dużo lepsi - mówił po sobotnim starciu Paweł Halaba, przyjmujący Ślepska.

Tytuł MVP po toczonym w hali Suwałki Arena boju otrzymał rozgrywający gospodarzy - Matias Sanchez.

Dzięki ograniu stołecznej drużyny Ślepsk awansował w tabeli PlusLigi na 9. miejsce. W następnej kolejce rywalem Biało-Niebieskich będzie zamykający stawkę Volley Club Barkom Lwów.