Ważne zwycięstwo Elhurtu-Elmet Helios Białystok

2014.01.25 00:00
Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli futsaliści Elhurtu-Elmet Helios Białystok, pokonując faworyzowany FC Toruń 2:1.

Fot: M. Kardasz

Miłą niespodziankę sprawili białostockim kibicom futsaliści Elhurt-Elmet Helios. Zawodnicy z Podlasia pokonali wyżej notowany zespół z Torunia.

Białostoczanie do spotkania przystąpili mocno skoncentrowani. Podopieczni Dariusza Gołdowskiego grali bardzo skutecznie i konsekwentnie w obronie. Ponadto dobre zawody rozgrywał bramkarz Elhurtu - Kamil Ulman. Na efekty dobrej gry nie trzeba było długo czekać, jeszcze przed przerwą bramkę dla gospodarzy zdobył Marczuk. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Elhurt-Elmet Helios kontynuował swoją dobrą grę z pierwszej połowy. W 31. minucie po strzale Karola Domalewskiego było już 2:0. Delikatnie sfrustrowani Torunianie często wycofywali swojego bramkarza, ale i to nie przyniosło zamierzonego efektu. Pod koniec meczu bramkę kontaktową z rzutu wolnego strzelił zawodnik FC Toruń - Michał Suchocki. Białostoczanie do końca kontrolowali spotkanie i ostatecznie wygrali 2:1.

- Uważam, że dziś zagraliśmy bardzo dobre zawody. W moim odczucie nasze zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone. Dobra i konsekwentna gra przez całe spotkanie dała nam długo oczekiwane zwycięstwo - powiedział po meczu szkoleniowiec z Białegostoku.

Helios Białystok - FC Toruń 2:1 (1:0).

Bramki: 1:0 M. Marczuk (9.28), 2:0 K. Domalewski (30.50), 2:1 M. Suchocki (36.57)