Ważne zwycięstwo Ślepska nad liderem

2018.12.09 08:35
Siatkarze Ślepska Suwałki zrewanżowali się zawodnikom Stali Nysa za porażkę w inauguracyjnej kolejce sezonu i w serii zmagań numer 14 pokonali na własnym parkiecie lidera rozgrywek. Mecz trwał 4 sety.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Suwałki

Kibice, którzy wybrali się do hali OSiR-u w Suwałkach, by obejrzeć hit 14. kolejki siatkarskiej I ligi, nie mogą żałować. Gospodarze zagrali bowiem bardzo dobre zawody i w starciu z liderującą Stalą zgarnęli pełną pulę punktów.

Pojedynek między Ślepskiem a ekipą z Nysy rozpoczął się od sporej liczby błędów z obu stron. Szybciej nerwy opanowali jednak suwalczanie, którzy dosyć sprawnie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego do końca partii już nie oddali (wynik 25:18).

W drugim secie to przyjezdni wiedli prym. Stal w pewnym momencie wygrywała aż 17:10, ale dobre zagrywki Sapińskiego i Szwaradzkiego w połączeniu z solidnym blokiem sprawiły, że podopieczni Mateusza Mielnika zdołali doprowadzić do remisu, a następnie zwyciężyli tę fazę rywalizacji na przewagi (29:27).

Mecz nie zakończył się jednak szybkim rezultatem 3:0, bo w kolejnej partii Stal zaprezentowała się wręcz koncertowo i ograła Ślepsk 25:16.

Co było potem? Suwalczanie w następną część pojedynku weszli udanie, wywalczyli sobie kilka oczek przewagi, ale późniejsze proste błędy sprawiły, że Stal dogoniła gospodarzy. Podlascy kibice długo martwić się jednak nie musieli, bo ostatni fragment seta znów należał do Ślepska, który zwyciężył 25:21 i cały mecz 3:1.

MVP spotkania wybrany został przyjmujący gospodarzy - Jakub Rohnka.