Wigry grały lepiej, ale poległy. Po raz pierwszy w tym sezonie

2018.08.11 19:48
W 4. kolejce Fortuna I Ligi Wigry Suwałki podejmowały przed własną publicznością Chrobrego Głogów. Kibice w ciągu 90 minut gry ujrzeli tylko jednego gola, a na dodatek nie był on autorstwa gospodarzy.
Fot: Wigry Suwałki

Mecz pomiędzy Wigrami a Chrobrym od razu rozpoczął się od naporu tych pierwszych. Już w 4. minucie do niezłego dośrodkowania w szesnastkę doszedł Bartczak, który minimalnie spudłował. To właśnie ten zawodnik robił najwięcej zamieszania w polu karnym rywali i w pierwszej połowie jeszcze kilka razy szukał swoich szans do wpisania się na listę strzelców, jednak za każdym razem czegoś mu brakowało. Raz na drodze do szczęścia stawał golkiper Chrobrego, z kolei przy innych sytuacjach urodzonemu we Włocławku 22-latkowi brakowało dokładności.

Goście odpowiadali rzadko, ale gdy już to robili, to pod bramką Węglarza było gorąco. Po kwadransie gry w świetnej sytuacji pomylił się Wasiluk, zaś tuż przed gwizdkiem oznaczającym przerwę błąd gospodarzy - w postaci straconej piłki - wykorzystał Damian Kowalczyk.

Przyjezdni prowadzili więc przed zmianą stron 1:0, a w drugiej połowie zaliczkę tę utrzymali. Suwalczanie wciąż lepiej operowali futbolówką, podopieczni Grzegorza Nicińskiego nadal odpowiadali szybkimi atakami (dwukrotnie sytuację sam na sam z Boreckim kapitalnie wybronił Węglarz), ale tym razem nikt już nie zdołał znaleźć drogi do siatki, przez co pierwsza w sezonie 2018/2019 porażka Wigier stała się faktem.

W serii gier numer 5 zawodnicy Kamila Sochy pojadą do Katowic, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z miejscowym GKS-em. Mecz ten zaplanowano na sobotę (18.08) na godz. 20.00.

Wigry Suwałki - Chrobry Głogów 0:1 (0:1)
Bramka: Damian Kowalczyk 44

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus - Robert Bartczak, Martin Adamec, Damian Pawłowski, Filip Karbowy (71' Karol Mackiewicz), Paweł Olszewski (46' Paweł Kaczmarczyk) - Aron Stasiak (62' Kamil Sabiłło)

Chrobry Głogów: Mateusz Abramowicz - Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Marek Wasiluk, Jarosław Ratajczak - Bartosz Machaj (58' Rafał Maćkowski), Daniel Wajsak (58' Maciej Kona), Robert Mandrysz, Michał Borecki, Serhij Napołow - Damian Kowalczyk (82' Konrad Kaczmarek)