Wigry przegrały z mistrzem Litwy

2017.01.21 18:48
W swoim pierwszym tegorocznym sparingu Wigry Suwałki przegrały z Żalgirisem Wilno 0:1. Spotkanie rozegrane zostało na Litwie.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Piłkarzom Wigier Suwałki nie udało się tydzień temu rozegrać sparingu z białostocką Jagiellonią (plany pokrzyżowała pogoda), więc pierwsza gra kontrolna w 2017 r. z udziałem Biało-Niebieskich odbyła się dopiero dzisiaj. Na Litwie Wigry mierzyły się z Żalgirisem Wilno, czyli mistrzem tamtejszych rozgrywek i zdobywcą krajowego pucharu. Choć piłkarze z Suwałk mecz przegrali, to pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Jedynego gola w spotkaniu zdobył pod koniec pierwszej połowy Vytautas Lukša. Wigry w 65. minucie miały okazję do wyrównania, ale rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Augustyniak. Trener Biało-Niebieskich – Dominik Nowak – na placu gry przeciwko Żalgirisowi sprawdził aż 21 piłkarzy. W drugiej połowie na murawie zameldował się m.in. nowy nabytek Wigier – Paweł Baranowski.

Mecz odbył się w nietypowym miejscu, bo w pełnowymiarowej hali piłkarskiej w Wilnie.

Żalgiris Wilno – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka: Vytautas Lukša 41

Wigry Suwałki: (I połowa) Krzysztof Karpieszuk - Janusz Bucholc, Václav Cverna, Maciej Wichtowski, Frank Adu Kwame, Miłosz Kozak, Mateusz Radecki, Adrian Karankiewicz, Damian Gąska, Damian Kądzior, Kuku

(II połowa) Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Rafał Remisz, Paweł Baranowski, Frank Adu Kwame (65' Miłosz Kozak), Damian Kądzior (60' Damian Gąska), Robert Dadok, Rafał Augustyniak, Łukasz Wroński, Kamil Zapolnik, Kamil Adamek.

Grał także Maciej Radaszkiewicz.

Żalgiris Wilno: (I połowa) Saulius Klevinskas - Egidijus Vaitkūnas, Georgas Freidgeimas, Linas Klimavičius, Dominykas Barauskas - Ernestas Stočkūnas (22' Vytautas Lukša), Slavko Blagojević, Justas Lasickas, Matija Ljujić, Saulius Mikoliūnas - Simonas Stankevičius

(II połowa) Armantas Vitkauskas - Bahrudin Atajić, Donovan Slijngard, Mamodou Mbodj, Rolandas Baravykas, Vytautas Lukša (85' Dominykas Barauskas), Slavko Blagojević (76' Saulius Mikoliūnas), Justas Lasickas, Matija Ljujić, Jonas Skinderis, Simonas Stankevičius