Wigry rozbiły uczestnika europejskich pucharów

2022.02.05 19:01
W piątym meczu kontrolnym rozegranym podczas zimowych przygotowań II-ligowe Wigry Suwałki pokonały FK Panevezys, czyli czwarty zespół litewskiej A Lygi, który latem grał w kwalifikacjach Ligi Konferencji.
Fot: Wigry Suwałki

Biało-Niebiescy w sobotnie (5.02) popołudnie odnieśli czwarte zwycięstwo w trakcie zimowych gier sparingowych. Tym razem, w hali w Mariampolu, suwalczanie okazali się lepsi od FK Panevezys.

Pierwszy gol padł w 18. minucie. Jego strzelcem został Mateusz Lewandowski, a asystę przy tym trafieniu, posyłając celne dośrodkowanie, zaliczył Bojan Gvozdenović, czyli piłkarz, który dołączył do Wigier przed kilkoma dniami. Zaraz po zmianie stron na 2:0 podwyższył Kacper Michalski, a wynik sparingu na 3:0 w 77. minucie ustalił Mariusz Rybicki. Niespełna 29-letni zawodnik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych grach kontrolnych Biało-Niebiescy pokonali Wissę Szczuczyn (8:0), Żalgiris Wilno (4:2) oraz Suduvę Mariampol (1:0) oraz przegrali z Legionovią Legionowo (3:4). Przed startem rundy wiosennej II-ligowa ekipa z Suwałk zagra jeszcze mecze z rezerwami Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa.

FK Panevezys - Wigry Suwałki 0:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Lewandowski 18, Kacper Michalski 47, Mariusz Rybicki 77

Wigry Suwałki: (I połowa) Hieronim Zoch - Rudinilson, Łukasz Bogusławski, Bojan Gvozdenović, Bartosz Prętnik, Mateusz Sowiński, Bartłomiej Babiarz, Werick Caetano, Mariusz Rybicki, Denis Gojko, Michał Żebrakowski. (II połowa) Hieronim Zoch - Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Elso Brito, Kacper Michalski, Bartłomiej Babiarz (60' Filip Kozłowski), Łukasz Kubrak, Werick Caetano (60' Jakub Kunicki), Kosei Iwao, Eryk Matus, Mariusz Rybicki.