Wigry w strefie spadkowej

2019.03.16 19:42
W bardzo ważnym meczu dla układu dolnej części tabeli Fortuna I Ligi Wigry Suwałki przegrały 1:2 ze Stomilem Olsztyn.

W 2019 r. suwalskie Wigry nie punktują na razie na odpowiednim poziomie, by fani tej drużyny ze spokojem mogli spoglądać w tabelę. Biało-Niebiescy po zimowej przerwie pokonali jedynie GKS Katowice. W pozostałych 3 starciach podopieczni Ariela Jakubowskiego zaliczyli porażki.

Ta najświeższa miała miejsce w sobotę (16.03) w Olsztynie. W pojedynku o tzw. 6 oczek Wigry mierzyły się z miejscowym Stomilem, który jest dla Podlasian bezpośrednim rywalem w walce o ligowy byt.

Niestety suwalczanie po tym spotkaniu nie poprawili swojej sytuacji, a wręcz ją pogorszyli, bo spadli na pozycję zagrożoną spadkiem. W pierwszej połowie przyjezdni stworzyli sobie tylko jedną dobrą okazję do zdobycia gola, ale po podaniu Huertasa Sabiłło trafił wprost w golkipera Stomilu.

Olsztynianie także nie grali wielkiego meczu, ale byli zdecydowanie solidniejsi i przede wszystkim skuteczniejsi. W 30. minucie celny strzał z okolic 13. metra oddał bowiem Grzegorz Lech, a jeszcze przed zmianą stron wynik na 2:0 podwyższył Szymon Sobczak.

W drugiej połowie zawodnicy Ariela Jakubowskiego zaprezentowali się już lepiej, lecz to nie wystarczyło, by zabrać do Suwałk jakieś punkty. Być może inaczej by się stało, gdyby w 51. minucie rzut karny wykorzystał Robert Bartczak. Ten przegrał jednak pojedynek ze Skibą, a gol z końcówki meczu Bartosza Bidy był jedynie trafieniem na otarcie łez.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 2:1 (2:0)
Bramki: Grzegorz Lech 30, Szymon Sobczak 42 - Bartosz Bida 82

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Płamen Kraczunow, Jakub Mosakowski, Lukas Kuban - Bartłomiej Niedziela (58' Waldemar Gancarczyk), Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech (74' Maciej Pałaszewski), Mateusz Gancarczyk - Szymon Sobczak (88' Wojciech Dziemidowicz)

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski, Adrian Piekarski, Adam Chrzanowski, Frank Adu Kwame - Karol Mackiewicz (46' Bartosz Bida), Wiktor Biedrzycki, Damian Pawłowski (46' Daniel Smuga), Joel Huertas, Robert Bartczak - Kamil Sabiłło (69' Sebastian Bergier)