Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok [RELACJA LIVE]

2013.02.28 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała pierwsze spotkanie 1/4 Pucharu Polski z Wisłą Kraków 0:2 (0:2). Rewanż odbędzie się 12 marca w Białymstoku o godzinie 18:00.
Fot: jagiellonia.net

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0). Bramki: Boguski 39, 45.

Wisła Kraków: 25. Sergei Pareiko - 22. Marko Jovanović, 6. Arkadiusz Głowacki, 4. Osman Chávez, 2. Kew Jaliens, - 7. Radosław Sobolewski, 28. Cezary Wilk - 19. Patryk Małecki, 77. Ivica Iliev (64, 41. Paweł Stolarski), 5. Kamil Kosowski (90, 23. Daniel Sikorski) - 9. Rafał Boguski (69, 20. Michał Chrapek).

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 17. Alexis Norambuena, 19. Ugochukwu Ukah, 14. Adam Dźwigała, 18. Ľuboš Hanzel - 4. Michał Pazdan, 5. Tomasz Bandrowski (65, 22. Rafał Grzyb) - 99. Dani Quintana, 77. Min Kyun Kim (73, 21. Tomasz Frankowski), 8. Tomasz Kupisz - 6. Dawid Plizga (85, 7. Euzebiusz Smolarek).

Żółte kartki: Chavez, Iliev, Kosowski, Głowacki (Wisła), Pazdan, Plizga, Kupisz, Ukah (Jagiellonia).

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz.

Widzów: 9833.

Pierwsza połowa

1. minuta - Zespoły rozpoczęły spotkanie

2. minuta - Strzał Norambueny. Piłka jednak minęła światło bramki

3. minuta - Ukah fauluje Kosowskiego

4. minuta - Wisła wykonywała rzut wolny. Jednak bez efektu bramkowego

8. minuta - Kosowski złapany na pozycji spalonej

9. minuta - Dwukrotnie w pole karne Jagiellonii dośrodkowywał Kosowski, ale żółto-czerwoni wybili piłkę

10. minuta - Z rzutu wolnego uderzał Iliev. Zawodnik Wisły trafił w mur

13. minuta - Iliev złapany na spalonym

14. minuta - Groźna akcja Wisły. Na szczęście Boguski nie opanował piłki

15. minuta - rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowanie Kosowskiego i piłkarze Jagi wybijają futbolówkę

17. minuta - Żółta kartka dla Chaveza za faul na Kupiszu. Zawodnik Wisły ukarany żółtą kartką

18. minuta - Z rzutu wolnego strzelał Quintana. Pareiko złapał piłkę

21. minuta - Słowik łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kosowskiego

22. minuta - Strzał głową Głowackiego broni Słowik

23. minuta - Plizga faulowany. Iliev ukarany żółtą kartką

24. minuta - Z rzutu rożnego dośrodkowuje Quintana. Golkiper Wisły łapie piłkę

28. minuta - Kosowski fauluje Ukaha, za co ogląda żółty kartonik

31. minuta - Quintana dwukrotnie dośrodkowuje w pole karne Wisły. Bez skutku

32. minuta - Ukah przerywa groźną akcję Wisły Kraków

35. minuta - Plizga zagrywa do Kupisza, który oddaje lekki strzał. Piłka w rękach bramkarza Wisły

37. minuta - Groźne uderzenie Pazdana. Niestety niecelne

39. minuta - Gol dla Wisły. Malecki podał do Boguskiego, który wpakował piłkę do pustej bramki

43. minuta - W odpowiedzi strzelał Bandrowski jednak niecelnie

44. minuta - Pazdan ukarany żółtą kartką za faul

45. minuta - Po walce Bandrowskiego z Kosowskim piłka tafia do Boguskiego, który mocnym strzałem pokonuje Słowika

Druga połowa

50. minuta - Sobolewski fauluje w polu karnym Kima i rzut karny, który marnuje Kupisz. Pareiko obronił

52. minuta - Quintana dośrodkowuje w pole karne. Piłka tafia do Kupisza, który marnuje świetną okazję

54. minuta - Plizga i Głowacki ukarani żółtymi kartkami

56. minuta - Zablokowany strzał Norambueny i rzut rożny

58. minuta - Quintana dośrodkował w pole karne, gdzie głową uderzał Dźwigała. Piłka trafiła w słupek. Dobijać próbował Ukach, ale został zablokowany

64. minuta - Zmiana w Wiśle, Stolarski za Ilieva.

65. minuta - Bandrowskiego zastępuje Grzyb

68. minuta - Małecki ogrywa w polu karnym Ukaha i oddaje niecelny strzał

69. minuta - Za Boguskiego wchodzi Chrapek

72. minuta - Błąd Grzyba, którego nie wykorzystał Malecki. Zawodnik Wisły nie trafił w światło bramki

73. minuta - Kima zmienia Frankowski

75. minuta - Błąd Ukaha, po którym Wilk podaje do Chrapka, a ten fatalnie pudłuje

83. minuta - Dośrodkowanie Małeckiego na rzut rożny wybija Kupisz

84. minuta - Żółtą kartką ukarany Kupisz

85. minuta - Zmiana w Jagiellonii, Smolarek za Plizgę

89. minuta - Ukah fauluje Jaliensa, za co otrzymuje żółtą kartkę

90. minuta - Zmiana w Wiśle, Sikorski za Kosowskiego