Worek medali pływaków Barracudy na zawodach w Giżycku

2013.11.13 00:00
23 medale przywieźli pływacy Barracudy Białystok z IX Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości.
Fot: materiały klubu

9 i 10 listopada na giżyckiej pływalni ścigało się 406 zawodników i zawodniczek z 28 klubów z Polski i Litwy. 7 złotych i po 8 srebrnych i brązowych medali zdobyli białostoczanie.

Wielki puchar otrzymała Julia Żekało, która z trzema złotami (100 dowolnym, 100 i 200 grzbietem) i srebrem na 400 dowolnym zajęła 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Dobrze spisał się również Szymon Duchnowski, który z 2 złotymi (100 zmienny i 50 grzbietowym), 1 srebrnym (200 zmiennym) i 1 brązowym medalem (400 dowolnym) uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji indywidualnej również otrzymując puchar.

Po 4 medale dorzuciły zawodniczki: Julia Witkowska (1 złoto – 200 dow, 1 srebro - 100 dowolnym i 2 brązowe – 50 dowolnym i 100 grzbietowym) oraz Aleksandra Jakowicka (2 srebra – 200 dowolnym, 50 grzbietowym i 2 brązowe – 50 grzbietowym, 400 dowolnym). Po 2 medale zdobyli: Hubert Masłowski (złoto - 200 dowolnym, srebro -400 dowolnym), Szymon Szutkiewicz (srebro - 100 klasycznym, brąz - 50 dowolnym) i Kuba Fronc (2 brązowe - 50 i 100 motylkowym). 1 srebrny medal zdobył Hubert Szermuszyn na 50 motylkowym.