Wszystko jasne, Wigry przezimują w strefie spadkowej

2019.12.01 16:13
Wigry Suwałki nie zdołały w wyjazdowym starciu z Wartą Poznań ugrać choćby punktu, dlatego zawodnicy podlaskiego zespołu swoje urlopy spędzą, będąc w strefie spadkowej Fortuna I Ligi.
Fot: Wigry Suwałki

Toczony w Grodzisku Wielkopolskim mecz pomiędzy Wartą Poznań a Wigrami Suwałki nie zakończył się żadnym niespodziewanym wynikiem. Walczący o awans do PKO Ekstraklasy lokalny rywal Lecha pokonał bowiem Biało-Niebieskich aż 3:0.

Od początku spotkania przewagę mieli gospodarze, lecz długo nic z niej nie wynikało, bo zawodnicy Pawła Crettiego, choć oddali inicjatywę Warcie, to w destrukcji spisywali się dosyć solidnie. W końcu jednak nastała 27. minuta, która przyniosła trafienie Gracjana Jarocha, dlatego plan gości - polegający na bronieniu dostępu do własnej bramki i kontratakach - legł w gruzach.

Wigry pod koniec pierwszej połowy miały jednak szansę, by wrócić do wcześniejszego grania, bo na korzyść suwalczan podyktowany został rzut karny i wyniku meczu znów mógł być remisowy, ale Joel Huertas nie trafił z 11 metrów w bramkę, dlatego sytuacja Biało-Niebieskich do przerwy nie należała do najciekawszych.

A po zmianie stron wcale nie było lepiej, gdyż w 52. minucie to, jak wykonuje się rzuty karne, pokazał Mateusz Kupczak, natomiast w doliczonym czasie gry piłkę do własnej siatki skierował Michał Ozga.

Porażka 0:3 z Wartą Poznań oznacza, że przełom roku suwalczanie spędzą w strefie spadkowej. Po 20 kolejkach Fortuna I Ligi ekipa z Podlasia ma na swym koncie 19 oczek. Taki sam dorobek punktowy Biało-Niebiescy posiadali również w analogicznym okresie poprzedniego sezonu. Sezonu, który dla drużyny z północno-wschodniej Polski omal nie zakończył się lądowaniem szczebel niżej. Wtedy Wigry uniknęły spadku dopiero w ostatniej serii zmagań. Jak będzie teraz? Odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka miesięcy.

Warta Poznań - Wigry Suwałki 3:0 (1:0)
Bramki: Gracjan Jaroch 27, Mateusz Kupczak 52k, Michał Ozga 90+3sam.

Warta Poznań: Adrian Lis - Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Mariusz Rybicki, Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Robert Janicki (69' Adrian Laskowski), Serhij Napołow (62' Karol Gardzielewicz) - Gracjan Jaroch (89' Łukasz Spławski)

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski - Michał Król (78' Kamil Sabiłło), Arkadiusz Najemski, Michał Ozga, Konrad Matuszewski - Grzegorz Aftyka (78' Łukasz Sosnowski), Dawid Sołdecki, Joel Huertas, Robert Bartczak, Cezary Sauczek (72' Paweł Gierach) - Michał Żebrakowski