Wysoka porażka Wigier. Ekstraklasa nie dla klubu z Suwałk?

2017.05.17 21:08
W meczu 31. kolejki Nice I Ligi Wigry Suwałki poległy na własnym obiekcie z Zagłębiem Sosnowiec 0:3 i mocno skomplikowały swoją sytuację w walce o awans do Lotto Ekstraklasy.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

To nie była udana środa dla podlaskich kibiców. Wysokiej porażki z Lechią Gdańsk doznała bowiem Jagiellonia Białystok, a Wigry Suwałki odebrały solidną lekcję futbolu od Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni Dominika Nowaka w meczu z bezpośrednim rywalem do awansu zawiedli i pokazali tym samym, że marzenia o grze na wyższym poziomie rozgrywkowym trzeba chyba odłożyć na kolejny sezon.

Półfinaliści Pucharu Polski byli od swoich przeciwników wyraźnie słabsi, co gracze z Sosnowca pewnie wykorzystali. Już w 21. minucie Hieronima Zocha – strzałem z 11. metra – pokonał Tomasz Nowak, a po przerwie wynik spotkania podwyższyli Martin Pribula i Wojciech Łuczak.

Podlasianie spadli po tym meczu na 7. miejsce w tabeli i do lokaty premiowanej awansem – zajmowanej aktualnie właśnie przez Zagłębie – na 3 kolejki przed końcem rozgrywek tracą 4 oczka.

Wigry Suwałki – Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:1)
Bramki: Tomasz Nowak 21k, Martin Pribula 57, Wojciech Łuczak 63

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc (71' Łukasz Wroński), Maciej Wichtowski, Rafał Remisz, Frank Adu Kwame - Damian Kądzior, Rafał Augustyniak (46' Miłosz Kozak), Mateusz Radecki, Omar Santana, Damian Gąska (60' Kamil Adamek) - Kamil Zapolnik

Zagłębie Sosnowiec: Jakub Szumski - Konrad Budek, Arkadiusz Najemski, Łukasz Bogusławski, Žarko Udovičić - Robert Bartczak, Łukasz Matusiak, Sebastian Milewski (87' Igor Krzykowski), Tomasz Nowak, Martin Pribula (62' Konrad Michalak) - Wojciech Łuczak (71' Michał Fidziukiewicz)