Wystrzałowy UKS Kaliber na Mistrzostwach Polski juniorów 2010

2010.07.02 00:00
Trzy medale zdobyli strzelcy UKS Kaliber w pierwszym dniu Mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców rozgrywanych we Wrocławiu. Najlepszy wynik do tej pory uzyskała strzelająca z pistoletu Justyna Sienkiewicz, która w wywalczyła srebro.
Fot: UKS Kaliber
ADam Pogorzelski wywalczył srebro w konkurencji KPN 60

Białostoccy zawodnicy ostatnie tygodnie mieli bardzo pracowite. Międzynarodowe starty, zgrupowania kadry narodowej, obozy sportowe, turnieje krajowe - cały czas na walizkach. Mimo tego, Justyna Sienkiewicz z wynikiem 374 punktów bez problemów awansowała do ośmioosobowego finału konkurencji PPN 40, a po ostatnim strzale cieszyła się ze srebrnego medalu.

- Przegrała tylko z Karoliną Baszeń - tłumaczy Włodzimierz Aleksiejuk, prezes UKS KALIBER. - Co ciekawe zwyciężczyni to białostoczanka, choć reprezentuje barwy Hamera Kozienice. To nasza wychowanka, która jako reprezentantka UKS Kaliber dostała się do kadry narodowej, więc nieskromnie przypisujemy sobie udział w tym medalu. Ale brawa przede wszystkim należą się Justynie, bo wywalczyć drugie miejsce w tak mocnej obsadzie i na dodatek będąc juniorką młodszą, to wcale nie łatwe zadanie.

Świetny wynik wystrzelał również Patryk Jakubowski. W konkurencji pistoletu sportowego 30+30 zdobył brązowy medal i ma szanse na kolejne zdobycze w następnych dniach. Trzecim krążkiem było srebro wywalczone przez młodzieżowca Adama Pogorzelskiego w konkurencji KPN 60.

W kolejnych dniach do walki o medale staną białostoccy kadrowicze: Żaneta Iwaszuk, Paweł Pietruk oraz ponownie Justyna Sienkiewicz.