Zawodnicy białostockiego klubu pokazali wyborną formę. Wywalczyli złoto, srebro i brąz

2024.03.20 10:23
Za zapaśnikami Klubu Sportowego Wschód Białystok bardzo udany weekend. Nikodem Godun i Amir Mintulaev świetnie spisali się bowiem na Mistrzostwach Polski Juniorów, zaś Mairbek Salimov błysnął formą w Estonii.
Fot: KS Wschód Białystok

Przed kilkoma dniami, w Radomiu, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Na imprezie tej, która zgromadziła 129 sportowców z 38 klubów, z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy KS-u Wschód Białystok. Nikodem Godun wywalczył bowiem w kategorii 77 kg swój trzeci mistrzowski tytuł w karierze, natomiast w kategorii 60 kg Amir Mintulaev zgarnął medal koloru brązowego.

Dodatkowo krążek przywiózł Mairbek Salimov. Zapaśnik ten wystąpił w Tallinie na mocno obsadzonym turnieju międzynarodowym, gdzie udało mu się zająć drugie miejsce.

Przypomnijmy, że Salimov to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy Młodzieżowców, który jest w trakcie szykowania formy na kolejne mistrzostwa Starego Kontynentu.