Zimowy start sezonu. Ruszyły STAG Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku

2024.02.11 13:24
W sobotę (10.02) rozpoczął się nowy sezon STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Do rywalizacji w 11. Zimowym Grand Prix Białegostoku przystąpiły 42 załogi.
Fot: Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku

Za nami I runda STAG SMB oraz RSMOB, a więc Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego. Inauguracyjne zawody wygrali ubiegłoroczni mistrzowie, czyli Wojciech Czepiel i Anna Biała, a zmagania przeprowadzone zostały w dwóch różnych lokalizacjach.

- Pierwszą z nich był Tor Białystok, który okazał się być prawdziwym lodowiskiem. Padający w nocy śnieg nie miał szansy stopić się przy dzisiejszych niskich temperaturach, co sprawiło, że poszczególne sekcje trasy stały się areną widowiskowych poślizgów i dynamicznych manewrów. Kibice zgromadzeni przy torze byli świadkami akrobacji kierowców, którzy musieli walczyć o kontrolę nad swoimi pojazdami na śliskiej nawierzchni - informują organizatorzy wydarzenia.

Następnie rywalizacja przeniosła się na tereny wokół dawnej Wyższej Szkoły Administracji Publicznej, gdzie warunki do jazdy także nie były łatwe. W sumie podczas tegorocznej odsłony Zimowego Grand Prix Białegostoku do skutku doszło 7 prób sprawnościowych, a łączna długość tras liczyła ok. 11 km. Na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowali się Marcin Wowtoniuk oraz Adam Supiński, zaś skład podium uzupełnili Piotr Radziszewski i Filip Żełobowski.

Następna runda STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku rozegrana zostanie 13 kwietnia.