Żubry rozniosły rywala i są już w ćwierćfinale!

2024.04.14 12:33
Białostockie Żubry meldują wykonanie roboty. Koszykarze trenowani przez Krzysztofa Kalinowskiego wygrali po raz drugi z Basket Hills Bielsko-Biała, dzięki czemu rogaty zespół zobaczymy w kolejnej rundzie fazy play-off.
Fot: Adrianna Zawadzka

II-ligowe Żubry chcą w sezonie 2023/2024 awansować do I ligi i kolejny krok w kierunku zrealizowania tego celu właśnie został wykonany. Przed tygodniem, na obcym terenie, białostoczanie wygrali z Basket Hills Bielsko-Biała 86:81, a w rewanżu podlaska drużyna ponownie była lepsza, dzięki czemu to właśnie Żubry przedostały się do ćwierćfinału.

Sobotni (13.04) mecz w hali UwB miał bardzo jednostronny przebieg. Wprawdzie po pierwszej kwarcie to goście prowadzili 18:17, ale w kolejnych 10 minutach rywalizacji gospodarze pozwolili zdobyć przyjezdnym zaledwie dwa punkty, w efekcie czego potyczka została w zasadzie rozstrzygnięta. W połowie starcia Żubry wygrywały już 40:20, a później przewaga białostoczan urosła do jeszcze większych rozmiarów i ostatecznie ekipa trenowana przez Kalinowskiego rozbiła Basket Hills Bielsko-Biała 83:53.

W podlaskim zespole najwięcej oczek zdobył Jan Malesa (21 pkt), natomiast po stronie gości najgroźniejszy był Szymon Łukasiak (18 pkt).

W ćwierćfinale przeciwnikiem Żubrów będzie ŁKS Coolpack Łódź. Drużyna ta w sezonie zasadniczym wygrała zmagania w gr. A (28 zwycięstw, 2 porażki), a następnie, już w play-offach, łodzianie wyeliminowali AMW Flotę Gdynia i Zetkamę Doral Nysę Kłodzko.

Enea Żubry Chorten Białystok - Basket Hills Bielsko-Biała 83:53 (17:18, 23:2, 23:15, 20:18)
Enea Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (18 pkt), Maciej Bębeniec (5 pkt), Jakub Więcko (0 pkt), Krystian Tyszka (5 pkt), Hubert Wyszkowski (6 pkt), Karol Obarek (6 pkt), Bartosz Strażewicz (4 pkt), Arkadiusz Zabielski (7 pkt), Tomasz Deja (4 pkt), Mikołaj Styczeń (4 pkt), Paweł Trypus (3 pkt), Jan Malesa (21 pkt)
Basket Hills Bielsko-Biała: Wojciech Zub (6 pkt), Oskar Janicki (3 pkt), Konrad Mamcarczyk (10 pkt), Grzegorz Szybowicz (0 pkt), Mateusz Adamus (0 pkt), Szymon Łukasiak (18 pkt), Robert Kozaczka (3 pkt), Jakub Fenrych (2 pkt), Filip Rejowski (8 pkt), Maciej Koćma (3 pkt), Jakub Wróbel (0 pkt), Michał Medes (0 pkt)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Enea Żubrów Chorten Białystok
Awans: Enea Żubry Chorten Białystok