3. Białystok Półmaraton: 21 dni do startu. PKO sponsorem tytularnym [WIDEO]

17 maja odbędzie się 3. Białystok Półmaraton. W sobotę (25.04) sponsorem tytularnym imprezy został PKO Bank Polski.
Fot: M. Kardasz

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym 3. Białystok Półmaratonu. Bank wspiera białostocki półmaraton od pierwszej edycji.

Do końca kwietnia podstawowa opłata startowa

Każdy, kto chce spróbować swoich sił w biegu, powinien pamiętać, że do końca kwietnia obowiązuje podstawowa opłata startowa za udział w białostockim półmaratonie (liczy się data wpłaty). Rejestracji można dokonać tutaj.

Kern, Panfil i Jasiński ambasadorami biegu

Pierwszym ambasadorem biegu został Artur Kern. Sportowiec urodzony w Hrubieszowie jest medalistą Mistrzostw Polski w biegach ulicznych na 5 km i 10 km, aktualnym rekordzistą Polski na dystansie 5000 m w hali, wielokrotnym zwycięzcą biegów ulicznych w Polsce i za granicą.

Z kolei Łukasz Panfil to długodystansowiec, reprezentant Polski, autor tekstów poświęconych lekkoatletyce. Największe sukcesy notował w biegu maratońskim. Wygrał maratony w Apeldoorn i Torquay. Na drugim stopniu podium stawał w Gdyni, Dreźnie i Löningen.

Mateusz Jasiński to ultramaratończyk, propagator biegania, slow joggingu oraz założyciel serwisu Trenerbiegania.pl.

Bezpłatne noclegi dla przyjezdnych

Wszyscy biegacze spoza Białegostoku w nocy z 16 na 17 maja będą mogli skorzystać z bezpłatnego noclegu w VI LO. Szkoła leży 300 m od startu półmaratonu. Lista miejsc noclegowych jest jednak ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy, kto chce skorzystać z takiej formy, powinien zapoznać się z regulaminem noclegu.