Asysta Novikovasa w meczu Ligi Narodów

2018.10.15 14:00
Piłkarska reprezentacja Litwy w niedzielny (14.10) wieczór mierzyła się w Wilnie z Czarnogórą i mecz ten przegrała. Asystę przy jedynym trafieniu naszych północno-wschodnich sąsiadów zanotował skrzydłowy Jagiellonii - Arvydas Novikovas.
Asysta Novikovasa nie pomogła Litwie uniknąć bolesnej porażki w starciu przeciwko Czarnogórze

Porażka Litwy z Czarnogórą oznacza, że drużyna Arvydasa Novikovasa już niemal na pewno w kolejnej odsłonie Ligi Narodów zagra szczebel niżej, czyli w dywizji D. Podopieczni Edgarasa Jankauskasa mają bowiem na koncie 0 punktów i do kolejnej w tabeli Rumunii - na 2 starcia przed końcem rozgrywek - tracą 6 punktów.

W rywalizacji z bałkańską drużyną Litwini byli wyraźnie słabsi i już do przerwy przegrywali 0:3. Po zmianie stron kolejne bramki długo nie padały, ale w końcu - w 86. minucie pojedynku - następnego gola na konto Czarnogóry zdobył Darko Zorić. Chwilę później celnym strzałem - po asyście Novikovasa - popisał się Baravykas, przez co mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:4.

W narodowej koszulce Litwy - oprócz "Arviego" - zagrali także byli piłkarze Jagiellonii Białystok, czyli Fedor Cernych oraz Povilas Leimonas.

Litwa - Czarnogóra 1:4 (0:3)
Bramki: Rolandas Baravykas 88 - Stefan Mugosa 10, 45k, Boris Kopitović 35, Darko Zorić 86

Litwa: Setkus, Baravykas, Klimavicius, Janusevskij, Borovskij, Slivka, Zulpa, Vorobjovas (46' Kuklys), Novikovas, Cernych (49' Petravicius), Valskis (79' Kazlauskas)