BAS Białystok znów bez punktów

2021.01.24 10:07
Porażką 1:3 zakończyło się wyjazdowe starcie BAS-u Białystok z eWinner Gwardią Wrocław w 19. kolejce siatkarskiej Tauron 1. Ligi. Dla beniaminka ze stolicy Podlasia była to już 15. klęska w trwającym sezonie.
Fot: BAS Białystok

Siatkarzom trenowanym przez Piotra Łukę nie udało się sprawić niespodzianki w pojedynku z wyżej notowanym rywalem, który plasuje się tuż za ligowym podium. W delegacyjnym spotkaniu BAS przegrał 1:3, choć trzeba przyznać, że przez większą część meczu gra była bardzo wyrównana.

Inauguracyjną partię eWinner Gwardia Wrocław wygrała do 23, po czym w kolejnym secie gospodarze w pewnym momencie prowadzili 15:10. Białostoczanie wzięli się jednak za odrabianie strat i odwrócili losy drugiej odsłony, triumfując ostatecznie 25:23.

Niestety w następnych partiach przeciwnikom zdobywanie punktów przychodziło już coraz łatwiej, w efekcie czego Gwardia zwyciężyła kolejne sety do 21 oraz 19 i zanotowała triumf za maksymalną liczbę oczek.

Co gorsza, w 19. kolejce swój mecz wygrała Lechia Tomaszów Mazowiecki, dlatego w tej chwili strata drużyny ze stolicy Podlasia do miejsca dającego utrzymanie wynosi aż 8 punktów.

Następnym rywalem BAS-u będzie Olimpia Sulęcin. Domowe starcie z aktualnie 10. zespołem rozgrywek zaplanowane jest na przyszłą sobotę (30.01) na godz. 18.00.