Białostocki klub przywiózł z mistrzostw 31 medali

2020.10.01 16:06
We wrześniu odbyło się kilka ważnych imprez strzeleckich o randze mistrzowskiej. Świetnie wypadli na nich zawodnicy Klubu Sportowego Kaliber Białystok, którzy to wywalczyli kilkadziesiąt medali.
Fot: Klub Sportowy Kaliber Białystok

Forma, która budzi podziw

W strzeleckich zmaganiach na najwyższym poziomie wzięło udział w ostatnim czasie 70 "Kalibrowiczów". Najpierw, podczas Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz jednocześnie rozgrywanych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, zaprezentowali się zawodnicy w wieku 16 i 17 lat. W tej rywalizacji przedstawiciele Klubu Sportowego Kaliber Białystok sięgnęli po 7 medali.

Najlepszym zawodnikiem w karabinie chłopców został Michał Chojnowski, który zdobył 2 złote krążki i pobił 2 rekordy Polski. Dodatkowo w konkurencji mix - wraz z Aleksandrą Piotrowską - wywalczył on medal koloru srebrnego. Jego brat bliźniak - Gabriel Chojnowski - pokonał wszystkich swoich rywali i został krajowym mistrzem w pistolecie pneumatycznym. Kolejny złoty medal Gabriel zdobył w konkurencji mix z Izabelą Dowejko. Wśród dziewcząt w pistolecie pneumatycznym niepokonana była z kolei Julia Szwed, dzięki czemu i ona sięgnęła po najwyższe laury.

Później do walki o medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików ruszyli najmłodsi strzelcy. Na tych zawodach najlepiej zaprezentowała się Karolina Gogol, która wystrzelała 2 złote medale. Również po 2 krążki, tym razem srebrne, sięgnęła w pistolecie Katarzyna Śmietańska. Na podium stanęli też Agata Mońko, Dawid Nowakowski i Stanisław Skobodziński.

Sukces gonił sukces

Dobrą passę młodych strzelców kontynuowali również starsi zawodnicy Kalibra na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Bydgoszczy. 10 medali zgarniętych przez młodzieżowców sprawiło, że białostocki team wygrał klasyfikację klubową. Zdobytymi krążkami mogą się pochwalić: Magdalena Sienkiewicz (2 brązowe i 1 złoty), Michał Stanisławczyk (komplet medali), Kacper Jurasz (2 srebrne i 1 brązowy) oraz Kinga Szewc (1 srebrny i 1 brązowy). Tytuł mistrzowski w karabinie zdobyła też para Magdalena Akimowicz i Rafał Chojnowski.

Wśród juniorów, gdzie najtrudniej jest wywalczyć medal i startuje najwięcej zawodników, świetną formą wykazała się Aleksandra Szutko. Mistrzyni Europy juniorek sięgnęła po 3 srebrne medale, a do pełni szczęścia i do złotych krążków kilkukrotnie zabrakło jej ułamków punktów. W klasyfikacji drużynowej Klub Sportowy Kaliber Białystok - w składzie Aleksandra Szutko, Emilia Jurczak i Alicja Śmietańska - zgarnął cały komplet medali. Miłą niespodziankę sprawił także wszystkim Mateusz Pugacewicz, który po bardzo emocjonującym finale zdobył brązowy krążek w pistolecie szybkostrzelnym.