Białostockie Żubry nie zwalniają tempa. Jest kolejne zwycięstwo

2016.12.03 16:01
W spotkaniu 13. kolejki II-ligowych zmagań koszykarskich Żubry Leo-Sped Białystok pokonały we własnej hali Rosę Sport Radom 81:70. To już 4. z rzędu triumf białostockiej drużyny.

Spotkanie z Rosą Sport Radom, czyli jednym ze słabszych zespołów ligi – który do tej pory ani razu nie wygrał na wyjeździe – nie rozpoczęło się dla gospodarzy udanie. Pierwsza kwarta, choć bardzo wyrównana, padła łupem gości.

Wtedy w garść wzięli się koszykarze Żubrów, którzy wygrali dwie kolejne części meczu. 14-punktowa przewaga przed czwartą kwartą była więc bardzo bezpieczna, ale skutkowała rozluźnieniem w ostatnich minutach gry. Goście zdobyli w końcówce spotkania kilka punktów z rzędu i choć i tak polegli, to udało im się zmniejszyć rozmiary porażki. Dzisiejszy triumf jest 6. ogólnie – a 4. z rzędu – zwycięstwem podopiecznych Jakuba Jakubca w trwającym sezonie.

W przyszłą sobotę (10.12) białostoccy koszykarze ponownie zagrają przed własną publicznością. Tym razem zmierzą się ze Stalą Stalowa Wola.

Żubry Leo-Sped Białystok – KS Rosa Sport Radom 81:70 (17:19, 23:17, 20:10, 21:24)
Żubry Leo-Sped Białystok: M. Bombrych (13 pkt), M. Monach (11 pkt), A. Zabielski (12 pkt), K. Kalinowski (9 pkt), Ł. Małyszko (12 pkt), M. Zdrodowski (6 pkt), D. Kamiński (2 pkt), K. Łotowski (11 pkt), M. Niewiński (5 pkt), Piotr Borowik (0 pkt)