Białostoczanie polegli z mistrzem Polski. Sytuacja w tabeli jest coraz trudniejsza

2019.12.07 20:23
Wynikiem 8:2 zakończyło się spotkanie Futsal Ekstraklasy pomiędzy Rekordem Bielsko-Biała a MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Zdecydowana większość goli padła po przerwie.
Fot: MOKS Słoneczny Stok Białystok

Zawodnicy MOKS-u w 11. kolejce Futsal Ekstraklasy zameldowali się na południu Polski w celu sprawienia niespodzianki, ale sztuka ta podopiecznym Adriana Citki się nie udała. Sobotni (7.12) przeciwnik białostoczan, a więc Rekord Bielsko-Biała, zagrał bowiem tak, jak na mistrza kraju przystało, dlatego o punktach dla Słonecznych w tej serii zmagań nie mogło być mowy.

Jak dokładnie wyglądało spotkanie? Pierwsze bramki dla gospodarzy padły w 6. i 8. minucie rywalizacji, a ich strzelcami okazali się Artur Popławski oraz Michał Marek. Później MOKS na chwilę uszczelnił swą defensywę, dlatego więcej goli przed przerwą już nie odnotowano.

Świadkami zdecydowanie pokaźniejszej liczby trafień miejscowi kibice byli za to po zmianie stron. Po chwili odpoczynku Rekord raz za razem dziurawił bowiem siatkę przyjezdnych, a dodatkowo czerwonym kartonikiem ukarany został bramkarz Słonecznych - Dobreńko - który wykonał interwencję ręką poza polem karnym. W sumie, wciągu 40 minut rywalizacji, mistrzowie Polski znaleźli drogę do siatki białostoczan aż 8 razy. Zawodnicy prowadzeni przez Adriana Citkę starcia z faworyzowanym przeciwnikiem także nie zakończyli jednak bez zdobyczy bramkowych. Honorowe trafienia dla gości z Podlasia zdobyli bowiem Mateusz Lisowski oraz Mateusz Prolejko.

W tej chwili - po 10 kolejkach Futsal Ekstraklasy - MOKS znajduje się tuż nad strefą spadkową, czyli na 11. miejscu w stawce. Najbliższą okazję do polepszenia swojej sytuacji w tabeli ekipa z północno-wschodniej Polski będzie miała w przyszłą sobotę (14.12), kiedy to do hali Słonecznych zawita Clearex Chorzów.

14. Red Devils Chojnice 10 5 24:51

Rekord Bielsko-Biała - MOKS Słoneczny Stok Białystok 8:2 (2:0)
Bramki: Artur Popławski 6, 30, Michał Marek 8, 37, Tomasz Dzierzgowski 26sam., Alex Viana 27, 38, Łukasz Biel 39 - Mateusz Lisowski 34, Mateusz Prolejko 36

Rekord Bielsko-Biała: Iwanek (Burzej) - Popławski, Budniak, Marek, Kubik - Surmiak, Dudek, Biel, Gąsior, Alex Viana, Korpela, Bondar, Janovsky

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz (Dobreńko) - Lisowski, Citko, Lisnychenko, Zalewski - Gryko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Skiepko, Prolejko