Białostoczanie postraszyli wicemistrzów Polski

2021.09.12 13:00
W sobotę (11.09) MOKS Słoneczny Stok Białystok zainaugurował nowy sezon Statscore Futsal Ekstraklasy. Podlasianie w swoim pierwszym pojedynku musieli się zmierzyć z Constractem Lubawa, czyli aktualnym wicemistrzem Polski.
Fot: Maciej Safaryn

Na otwarcie sezonu 2021/2022 Słoneczni nie dostali łatwego rywala. Ekipa z północno-wschodniej Polski udała się bowiem na teren srebrnego medalisty poprzednich rozgrywek, dlatego nic dziwnego, że Podlasianie nie byli faworytem sobotniej potyczki.

Początek meczu był jednak zaskakujący, bo to właśnie Słoneczni już w 3. minucie, po celnym uderzeniu Adriana Citki, wyszli na prowadzenie, a później MOKS wygrywał nawet 2:0, gdyż na listę strzelców wpisał się Piotr Skiepko.

Niestety podrażnieni gospodarze szybko odpowiedzieli. Jeszcze przed przerwą, za sprawą trafień Sebastiana Grubalskiego i Lucasa, Constract wyrównał, a po zmianie stron drużyna z Lubawy dopięła swego i mecz z białostoczanami wygrała. Gola na 3:2 zdobył Luan, a wynik pojedynku na 4:2 dla wicemistrzów kraju ustalił w 32. minucie Tomasz Kriezel.

W następnej serii zmagań MOKS o pierwsze punkty w sezonie powalczy u siebie z Clearexem Chorzów. Mecz ten dojdzie do skutku w przyszłą niedzielę (19.09). Początek starcia zaplanowano na godz. 16.00.

16. GI Malepszy Futsal Leszno 1 0 1:4

Constract Lubawa - Słoneczny Stok Białystok 4:2 (2:2)
Bramki: Sebastian Grubalski 15, Lucas 16, Luan 29, Tomasz Kriezel 32 - Adrian Citko 3, Piotr Skiepko 13

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Ulman, Danielewicz - Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Belzyt, Prolejko, Szostak, Stachurski