Błyskawiczny triumf Dojlid na otwarcie sezonu

2020.09.14 09:36
Ani jednego seta nie stracili tenisiści stołowi Dojlid podczas domowej potyczki z Pogonią Lębork. Mecz inaugurujący sezon 2020/2021 zakończył się triumfem Podlasian w rozmiarach 3:0.

Lepiej w nowy sezon wejść się nie dało. Zawodnicy Dojlid Białystok w 1. kolejce Lotto Superligi potwierdzili, że we właśnie rozpoczętych rozgrywkach będą walczyć o medale i pokonali Pogoń Lębork w najszybszy możliwy sposób, nie tracąc w ciągu całej rywalizacji ani jednego seta.

Marsz po efektowny triumf rozpoczął Aleksander Khanin, a więc Białorusin, który po kilku latach przerwy ponownie dołączył do ekipy Dojlid. Przywitanie z białostocką publicznością wypadło doskonale, bo przedstawiciel gospodarzy pokonał Marka Prądzińskiego 11:9, 11:6 i 11:6.

Następnie do stołu podszedł Yongyin Li. 21-letni Chińczyk bez większych problemów rozprawił się z Bogusławem Koszykiem, natomiast zwycięstwo gospodarzy w stosunku 3:0 przypięczętował Wang Zeng Yi. Doświadczony zawodnik okazał się lepszy od Adama Dosza.

- Spodziewałem się, że ten mecz będzie tak wyglądać. Cieszę się, że chłopaki podeszli bardzo skoncentrowani do każdej piłki. Widać, że jest w nich głód zwycięstw, a to dobry znak przed kolejnymi meczami - powiedział po spotkaniu Piotr Anchim, menedżer Dojlid.

W następnej serii zmagań tenisiści stołowi z północno-wschodniej Polski zmierzą się na wyjeździe z Palmiarnią Zielona Góra. Pojedynek ten dojdzie do skutku w piątek (18.09) o godz. 18.00.