Centralna Liga Juniorów. Jaga była lepsza, ale 3 punktów nie ma

2019.04.18 17:18
Juniorom starszym Jagiellonii Białystok nie udało się w 24. kolejce CLJ odnieść triumfu. Mimo że podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego w rywalizacji z Arką Gdynia byli stroną przeważającą, mecz zakończył się remisem.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

W domowym pojedynku Jagiellonii Białystok z Arką Gdynia w ramach Centralnej Ligi Juniorów padł remis 1:1. To oznacza, że seria meczów podlaskiego zespołu bez porażki wzrosła do 4 spotkań.

Mimo to po czwartkowej (18.04) rywalizacji młodzi zawodnicy Dumy Podlasia nie mogą być z siebie w pełni zadowoleni. Choć gra gospodarzy wyglądała naprawdę dobrze, to jednak słaba skuteczność pod bramką przeciwników sprawiła, że znajdująca się w grupie spadkowej Arka zdołała wywieźć z Białegostoku punkt.

Wszystkie gole w omawianym starciu padły tuż po przerwie. Najpierw do siatki trafili gracze Kobeszki i Pawłowskiego. Konkretnie - w 48. minucie - uczynił to Maciej Bortniczuk, który na gola zamienił celne podanie Kamila Sakowicza, zaś nieco później stojący w bramce Jagi Wiktor Kaczorowski uporał się z jednym uderzeniem gości, ale wobec dobitki snajpera Arki był już bez szans.

Choć w kolejnych fragmentach starcia Żółto-Czerwoni mieli jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku, a ekipa z Gdyni kończyła mecz w osłabieniu, więcej goli w czwartkowym spotkaniu już nie padło.

W następnej kolejce Centralnej Ligi Juniorów zawodnicy podlaskiej drużyny udadzą się do Krakowa na bój z Cracovią.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki: Maciej Bortniczuk 48 - nieznany zawodnik 53

Jagiellonia Białystok: Kaczorowski - Pankiewicz, Ozga, Gdowik (51' Czerech), Huczko - Nawrocki (62' Frelek), Struski - Matus, Sakowicz, Wasilewski (62' Łapiński) - Bortniczuk (76' Twarowski)