Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia zajęła 4. miejsce

2019.05.31 15:39
Sezon 2018/2019 juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zakończyli na lokacie numer 4. W ostatniej kolejce zmagań Żółto-Czerwoni pokonali 3:2 Pogoń Szczecin.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Fantastyczna, fenomenalna, kapitalna - tak można określić aktualną formę występującego w rozgrywkach CLJ zespołu Jagiellonii, który w kwietniu i maju nie doznał żadnej porażki. Przystępując do 30. serii zmagań, podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego notowali passę 7 zwycięstw i 2 remisów. W kończącej sezon kolejce Żółto-Czerwoni dołożyli do tego wyniku kolejny triumf, gdyż juniorzy starsi białostockiej drużyny po emocjonującym pojedynku pokonali w piątek (31.05) na wyjeździe Pogoń Szczecin.

Do przerwy nic nie zapowiadało, że młody zespół Dumy Podlasia sięgnie po komplet oczek, bo to Portowcy - po trafieniu Jowina Radzińskiego - zeszli do szatni z prowadzeniem.

W drugiej połowie Jagiellończycy zagrali już jednak lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. Chwilę po zmianie stron rzut karny wykorzystał bowiem Karol Struski, a po godzinie gry kolejną jedenastkę na gola zamienił Mikołaj Wasilewski.

W 79. minucie gospodarze wyrównali, jednak ostatnie słowo i tak należało do Jagi. W doliczonym czasie rywalizacji na 3:2 strzelił bowiem Michał Wolanin, dzięki czemu wszystkie punkty pojechały na Podlasie, a białostocka drużyna w końcowej tabeli - z dorobkiem 50 oczek - zajęła miejsce numer 4.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:3 (1:0)
Bramki: Jowin Radziński 20, Bartosz Krzysztofek 79 - Karol Struski 48k, Mikołaj Wasilewski 60k, Michał Wolanin 90

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Niezgoda - Pankiewicz, Płoszkiewicz, Czerech, Gierach - Frelek, Struski - Matus, Bortniczuk, Wasilewski - Twarowski