Co tam się wydarzyło? Jaga znalazła się na kolanach

2024.03.25 11:14
Dla grającej w Fogo Futsal Ekstraklasie Jagiellonii Białystok sezon 2023/2024 mógłby już się zakończyć. Jest on bowiem pasmem samych niepowodzeń. W niedzielę (24.03) Żółto-Czerwoni znów przegrali i to aż 3:12.
Fot: Maciej Safaryn

Futsalowa Jagiellonia ponownie zawiodła. W 27. serii zmagań białostoczanie polegli przed własną publicznością 3:12, a katem Żółto-Czerwonych był ligowy średniak, czyli zespół Red Dragons Pniewy.

Początkowo w hali Mechaniaka bramki nie padały, ale w momencie, kiedy piłka już raz znalazła się w siatce, to worek z golami rozwiązał się na dobre. W 13. minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Kostecki, a następnie na listę strzelców wpisali się Yvaaldo Gomes, Bartłomiej Gładyszewski i German Romero. Dodatkowo jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola zdobył Kostecki, w efekcie czego po pierwszej połowie goście wygrywali już 5:0.

Czy takie lanie sprawiło, że zawodnicy Jagiellonii powiedzieli sobie kilka mocnych słów i na kolejną odsłonę rywalizacji wyszli z chęcią pokazania lepszej gry? Otóż nie. Zaraz po zmianie stron celnym uderzeniem popisał się Adrian Skrzypek, a później siatkę białostockiej bramki dziurawili jeszcze Hubert Klatkiewicz (dwukrotnie), Piotr Błaszyk oraz Patryk Hoły, który popisał się hat-trickiem, natomiast Jaga odpowiedziała w międzyczasie jedynie trafieniami Jacka Dzienisa, Mateusza Łabienieca, a także Eryka Kajewskiego.

Ostatecznie mecz zakończył się więc wynikiem 3:12. Wynikiem, który dla gości jest rekordowy, bo zespół Red Dragons Pniewy podczas swojej 10-letniej przygody w Fogo Futsal Ekstraklasie jeszcze nigdy tak wysoko nie wygrał.

16. SFF KS Sośnica Gliwice 27 7 33:134

Jagiellonia Białystok - Red Dragons Pniewy 3:12 (0:5)
Bramki: Jacek Dzienis 33, Mateusz Łabieniec 38, Eryk Kajewski 40 - Mateusz Kostecki 13, 20, Yvaaldo Gomes 16, Bartłomiej Gładyszewski 18, German Romero 20, Adrian Skrzypek 22, Hubert Klatkiewicz 23, 36, Patryk Hoły 26, 27, 40, Piotr Błaszyk 27