Jaga straciła 9 goli i przegrała. Fatalna passa białostoczan wciąż trwa

2024.02.29 16:20
W 23. kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy białostocka Jagiellonia zmierzyła się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Mimo dobrej gry do przerwy Żółto-Czerwoni przegrali delegacyjny mecz 3:9.
Fot: Maciej Safaryn

Ósma porażka z rzędu stała się faktem. Osłabiona brakiem kilku zawodników Jagiellonia nie sprawiła w Gliwicach niespodzianki, co oznacza, że na koncie białostoczan wciąż jest zaledwie 10 punktów.

Skazywana na pożarcie ekipa z północno-wschodniej Polski pierwszego gola straciła w 6. minucie, kiedy to do siatki trafił Miguel Pegacha, ale goście szybko zdołali wyrównać, gdyż dobrze zachował się Jacek Dzienis, który odebrał piłkę jednemu z rywalowi i pewnym uderzeniem zmienił wynik na 1:1. Następnie trzykrotnie z gola cieszyli się gospodarze, lecz ambitnie grająca Jaga jeszcze przed przerwą się odgryzła. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Makal, a niedługo potem, gdy rywale musieli przez moment radzić sobie bez jednego gracza, kontaktową bramkę zdobył Piotr Skiepko.

Wynik 4:3 do przerwy zwiastował w drugiej połowie wielkie emocje, ale tych nie było. Po krótkim odpoczynku Piast zdominował bowiem białostoczan, w efekcie czego cały mecz zakończył się wysokim triumfem gliwiczan 9:3. Ostatnie dwa gole Żółto-Czerwoni stracili podczas gry w osłabieniu, gdyż czerwonym kartonikiem ukarany został Jacek Dzienis.

W następnej kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy mająca już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie Jagiellonia zmierzy się we własnej hali z klubem GI Malepszy Arth Soft Leszno. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę (2.03) o godz. 18.00.

16. SFF KS Sośnica Gliwice 23 4 28:113

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 9:3 (4:3)
Bramki: Miguel Pegacha 6, Breno Bertoline 12, 37, Edgar Varela 16, Bruno Graca 17, Rafael Cadini 23, 32, Vinicius Lazzeretti 33, Patrik Zatovic 38 - Jacek Dzienis 7, Grzegorz Makal 18, Piotr Skiepko 20

Piast Gliwice: Cypun, Widuch, Król, Janiszewski - Bruno Graca, Roll, Matras, Gitahy, Lazzaretti, Pegacha, Bertoline, Gonzalez, Cleiton, Bortoletto, Varela, Cadini, Zatović

Jagiellonia Białystok: Dobreńko, Danilewicz - Nasuto, Sakowicz, Skiepko, Makal, Haraburda, Kajewski, Kozłowski, Prolejko