Co za pech. Białostoczanie stracili gola w ostatniej sekundzie pojedynku

2021.11.22 10:17
Niemoc Słonecznych trwa. W niedzielę (21.11) białostoczanie nie potrafili wygrać 5. spotkania z rzędu. Drużyna ze stolicy Podlasia pechowo poległa z rewelacją tego sezonu, a więc Dremanem Opole Komprachcice.
Fot: Maciej Safaryn

Sytuacja Słonecznych w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy staje się coraz trudniejsza. Wszystko przez to, że w ostatnich tygodniach Podlasianie dopisali do swego dorobku tylko 2 punkty. Kolejne oczko zawodnicy MOKS-u mogli zdobyć w niedzielę, jednak ostatecznie z wyjazdowej potyczki białostoczanie wrócili bez korzystnego rezultatu.

Początek wyjazdowego starcia z Dremanem Opole Komprachcice był jednak zaskakujący, bo to przyjezdni otworzyli wynik meczu. W 5. minucie bramkarza przeciwników pokonał Kamil Jackiewicz. Później gospodarze rzucili się do odrabiania strat, a MOKS czekał na kontrataki. Szarże Podlasian bywały groźne, aczkolwiek żaden ofensywny wypad nie przyniósł podwyższenia rezultatu. Do siatki trafili za to futsaliści z Opola. W 18. minucie do remisu doprowadził Tomasz Lutecki. Wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Vini, gdyż górą okazał się golkiper Słonecznych - Kamil Ulman.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Przewagę posiadali gospodarze, ale długo nic z niej nie wynikało, bo MOKS bronił się mądrze, a na dodatek świetnie dysponowany był Ulman. Niestety, gdy zegar pokazywał, że pojedynek trwa już 39 minut i 59 sekund, zespół z Opola dopiął swego i zgarnął wszystkie punkty. W ostatniej sekundzie rywalizacji celny strzał na wagę zwycięstwa oddał Vini, dlatego starcie zakończyło się rezultatem 2:1 dla gospodarzy.

Porażka w takich okolicznościach potrafi podciąć skrzydła. Czy białostoczanie będą potrafili się podnieść po niezwykle pechowym spotkaniu? Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotę (27.11), kiedy to MOKS w arcyważnym meczu zmierzy się u siebie z zamykającym stawkę Górnikiem Polkowice.