Dwie porażki i remis. Nieudana środa dla podlaskich drużyn

2019.05.16 11:42
Nietypowo, bo w środę (15.05), rozegrana została 27. kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I). Przedstawiciele Podlasia w tej serii zmagań się nie popisali. Porażki nie doznała jedynie Olimpia Zambrów.
Fot: pixabay.com

Olimpii Zambrów w sezonie 2018/2019 nie grozi już ani awans, ani spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Mimo to podopieczni Tomasza Kulhawika systematycznie dopisują do swojego dorobku kolejne punkty i tak też było w środę. Wprawdzie Biało-Niebiescy nie sięgnęli po pełną zdobycz, ale zremisowali z Bronią Radom 1:1, dzięki czemu drużyna w dalszym ciągu znajduje się w górnej połowie tabeli. Bramkę dla gospodarzy z Zambrowa w 26. minucie zdobył niezawodny Kamil Zalewski, zaś goście wyrównali po przerwie, kiedy to Piotra Czaplińskiego pokonał Kamil Czarnecki.

Z porażkami swoje starcia zakończyły za to inne kluby z Podlasia. Ruch Wysokie Mazowieckie poległ na wyjeździe 1:2 z Sokołem Ostróda i w walce o ligowy byt dał się dogonić Mazurowi Ełk, natomiast ŁKS 1926 Łomża przegrał na własnym stadionie 0:3 z Unią Skierniewice.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz III liga

Olimpia Zambrów - Broń Radom 1:1 (1:0)
Bramki: Kamil Zalewski 26 - Kamil Czarnecki 57

ŁKS 1926 Łomża - Unia Skierniewice 0:3 (0:1)
Bramki: Tomasz Kolus 27, Konrad Niedzielski 56, Damian Warchoł 73

Sokół Ostróda - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (0:0)
Bramki: Marcin Kajca 58k, Hubert Otręba 77 - Arkadiusz Gajewski 79