EURO U-19. Zwycięstwo przyszło w bólach, grał Miłosz Matysik

2023.07.07 09:04
Reprezentacja Polski do lat 19 rozegrała w czwartkowy (7.09) wieczór drugi mecz podczas EURO U-19. Biało-Czerwoni zmierzyli się z gospodarzami, czyli Maltą.

Trwają piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 19. Po dwóch spotkaniach grupowych na koncie Polski jest 1 porażka i 1 zwycięstwo. Przed kilkoma dniami prowadzona przez Marcina Brosza drużyna przegrała bowiem 0:2 z Portugalią, a w czwartek Biało-Czerwoni wygrali 2:0 z Maltą.

Triumf nad gospodarzami turnieju nie przyszedł jednak Polakom łatwo. Już w 21. minucie Wiktor Matyjewicz otrzymał drugą żółtą kartkę, co mocno skomplikowały sprawy. Na szczęście nasz zespół, mimo gry w osłabieniu, zdołał przed upłynięciem godziny zmagań zdobyć gola, bo na listę strzelców wpisał się Igor Strzałek, a następnie siły się wyrównały, gdyż czerwonym kartonikiem ukarany został Dylan Scicluna. W 82. minucie Tomasz Pieńko podwyższył wynik na 2:0 i takim też rezultatem zakończyło się czwartkowe starcie. Wygrana różnicą tylko dwóch bramek jest jednak sporym rozczarowaniem, bo teraz, by awansować dalej, Polacy potrzebują zwycięstwa w ostatnim meczu z Włochami. Gdyby Biało-Czerwoni pokonali Maltę trzema golami, naszej reprezentacji w następnym grupowym spotkaniu do szczęścia wystarczyłby remis.

Warto zaznaczyć, że podczas rywalizacji z gospodarzami turnieju na boisku mogliśmy podziwiać Miłosza Matysika. Jagiellończyk wyszedł w podstawowym składzie i przebywał na murawie do 78. minuty, kiedy to zmienił go Dawid Bugaj. Inny z zawodników Dumy Podlasia - Jakub Lewicki - cały pojedynek obejrzał z ławki rezerwowych, a Sławomir Abramowicz znalazł się poza kadrą meczową.

Ostatnie grupowe starcie Polaków, to z Włochami, odbędzie się w niedzielę (9.07) o godz. 18.00.

Bramki: Igor Strzałek 59, Tomasz Pieńko 82

Malta U-19: Hugo Sacco - Andy Borg (85' Bjorn Buhagiar), Sven Xerri, Jake Vassallo, Tristan Viviani, Benjamin Hili (71' Lucas Caruana) - Lucas Scicluna, Dylan Scicluna, Daniel Letherby (71' Nathan Cross) - Alfie Bridgman (63' Brooklyn Borg), Basil Tuma (85' Sean Gatt)

Polska U-19: Oliwier Zych - Dominik Biniek (46' Kacper Przybyłko), Miłosz Matysik (78' Dawid Bugaj), Wiktor Matyjewicz, Igor Drapiński, Miłosz Brzozowski - Mateusz Kowalczyk, Kacper Urbański, Igor Strzałek (78' Antoni Kozubal) - Jordan Majchrzak (24' Wiktor Smoliński), Junior Nsangou (63' Tomasz Pieńko)