Fantastyczny mecz koszykarzy Żubrów Białystok. Pokonali lidera rozgrywek

2016.11.24 08:09
W środowy wieczór białostockie Żubry odrabiały ligowe braki. W zaległym meczu 4. kolejki koszykarskiej II ligi podopieczni Jakuba Jakubca pokonali niespodziewanie we własnej hali najlepszą drużynę rozgrywek, czyli KK Warszawa 82:72.

Żubry w mecz z KK Warszawa weszły z niesamowitym animuszem. Lider, który nie przegrał do tej pory żadnego spotkania, w pierwszej kwarcie stanowił dla gospodarzy jedynie tło. Zawodnicy z Podlasia w ciągu 10 minut gry stworzyli sobie 18-punktową przewagę, a tak dobry początek starcia sprawił, że do kolejnych części meczu mogli podejść z dużym spokojem.

Choć w następnych kwartach goście starali się odrabiać straty, to jednak gospodarze byli tego dnia zbyt dobrze dysponowani, by pozwolić sobie na utratę zwycięstwa. Po bogatej w emocje 2. kwarcie w kolejnych minutach zawodnicy Jakubca zwolnili tempo, nie poszli na wymianę ciosów i dzięki temu nie pozwolili rywalom na duże zdobycze punktowe.

Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Żubrów 82:72, a bohaterem spotkania został Arkadiusz Zabielski, którzy rzucił aż 28 punktów.

Żubry Leo-Sped Białystok – KK Warszawa 82:72 (24:6, 28:31, 12:17, 18:18)
Żubry Leo-Sped Białystok: M. Bombrych (6 pkt), M. Monach (18 pkt), A. Zabielski (28 pkt), K. Kalinowski (8 pkt), Ł. Małyszko (3 pkt), K. Łotowski (4 pkt), T. Kujawa (13 pkt), M. Niewiński (2 pkt)