Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Zwycięstwo Olimpii Zambrów

2019.05.30 09:21
Finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, który rozgrywany był na stadionie miejskim w Białymstoku, wygrała III-ligowa drużyna Olimpii Zambrów. Podopieczni Tomasza Kulhawika w decydującym starciu okazali się lepsi od Warmii Grajewo.
Fot: Podlaski ZPN

Aż 1480 kibiców obejrzało środowy (29.05) finał pomiędzy Olimpią a Warmią toczony na największym sportowym obiekcie na Podlasiu. Do przerwy liczna widownia nie ujrzała goli, ale już po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał.

Najpierw do siatki przeciwników trafili IV-ligowcy, a konkretnie - tuż po wznowieniu zmagań - uczynił to Marcin Mikucki. Taki obrót spraw tylko rozzłościł formalnych gości tego spotkania, którzy szybko zabrali się za odrabianie strat, a później wyszli też na wyraźne prowadzenie. Już w 57. minucie pojedynku gola na 1:1 zdobył Kamil Zalewski, po czym kolejną bramkę dla zambrowian strzelił Kamil Jackiewicz. W dalszych fragmentach meczu - po następnej bramce Zalewskiego i celnym kopnięciu futbolówki przez Michała Hryszkę - podopieczni Tomasza Kulhawika dokończyli dzieła zniszczenia. Biało-Niebiescy zwyciężyli ostatecznie 4:1 i to oni wywalczyli prawo gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Na konto klubu powędrowała też nagroda od Polskiego Związku Piłki Nożnej wysokości 40 tys. zł.

Warmia Grajewo - Olimpia Zambrów 1:4 (0:0)
Bramki: Marcin Mikucki 48 - Kamil Zalewski 57, 76, Kamil Jackiewicz 62, Michał Hryszko 85

Warmia Grajewo: Filip Święciński - Kamil Randzio, Edison, Marcin Arciszewski, Janusz Stankiewicz (88' Maciej Krupa), Paweł Drażba (46' Marcin Mikucki), Rafał Kozikowski (80' Krystian Wójcicki), Mateusz Cybulski, Paweł Sypytkowski (85' Wojciech Koszczuk), Dawid Kkondratowicz (69' Przemysław Zarzecki), Tomasz Dziergowski

Olimpia Zambrów: Piotr Gorczyca - Michał Steć (72' Mateusz NikołajukK), Łukasz Gryko, Kamil Zalewski, Mateusz Ostaszewski (79' Patryk Malinowski), Adam Radecki, Michał Hryszko, Patryk Koncewicz, Łukasz Grzybowski, Kamil Jackiewicz (86' Przemysław Jastrzębski), Michał Dawidowicz