Futsal Ekstraklasa. 9 goli i triumf Słonecznych

2019.05.20 11:39
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok ostatni mecz przed własną publicznością w sezonie 2018/2019 zakończyli zwycięstwem. Podlasianie pokonali 6:3 Red Devils Chojnice.

Pewny utrzymania w Futsal Ekstraklasie MOKS odniósł w niedzielę (19.05) 7. domowe zwycięstwo w tym sezonie. Białostoczanie pokonali w stosunku 6:3 Czerwone Diabły z Chojnic, ale na uwagę zasługuje zwłaszcza postawa gospodarzy w pierwszej połowie rywalizacji. Słoneczni - po golach Damiana Grabowskiego, Michała Osypiuka, Piotra Skiepki oraz Marcina Firańczyka - wygrywali bowiem po kilkunastu minutach zmagań aż 4:0. Ostatecznie podopiecznym Adriana Citki nie udało się zachować czystego konta i w dalszej fazie starcia bój się wyrównał, co jednak nie zmienia faktu, że MOKS pożegnał się z własnymi kibicami z przytupem.

W ostatniej kolejce rozgrywek, która rozegrana zostanie w przyszłą sobotę i niedzielę (25-26.05), Słoneczni zmierzą się na wyjeździe z zamykającym stawkę AZS-em UG Gdańsk.

12. AZS UG Gdańsk 26 12 82:146

Słoneczny Stok Białystok - Red Devils Chojnice 6:3 (4:1)
Bramki: Damian Grabowski 9, 21, Michał Osypiuk 12, Piotr Skiepko 15, Marcin Firańczyk 17, Witalij Lisnyczenko 35 - Jakub Kąkol 18, 29, Dominik Laskowski 26

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek, Święciński - Liskowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Skiepko, Grabowski

Red Devils Chojnice: Kartuszyński (Werner) - Sobański, Burdiuh, P. Laskowski, Kąkol, Mazurkiewicz, Mączkowski, Kolesnik, Figueira Cruz, Ginter, D. Laskowski, Kubiszewski, Bielicki