Futsal Ekstraklasa. Wielkie emocje z udziałem Słonecznych

2019.10.06 11:06
W sobotę (4.10) futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok rozegrali kolejny ligowy mecz. Podlasianie zmierzyli się w delegacji z GSF-em Gliwice i z podróży na Śląsk przywieźli komplet oczek.

4:5 - takim wynikiem zakończył się mecz 4. kolejki Futsal Ekstraklasy pomiędzy GSF-em Gliwice a MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Drużyna prowadzona przez Adriana Citkę bardzo udanie rozpoczęła wyjazdowe starcie z beniaminkiem, bo Podlasianie już po niespełna 5 minutach zmagań prowadzili 2:0. Do siatki rywali trafili Tomasz Dzierzgowski oraz Witalij Lisnyczenko. Po chwili gospodarze złapali kontakt, bo na listę strzelców wpisał się Tomasz Czech, jednak kolejne słowo znów należało do białostoczan. Jeszcze przed przerwą bramkarza GSF-u pokonali Mateusz Lisowski, a także Łukasz Gryko, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się wyraźnym prowadzeniem MOKS-u aż 4:1.

Po zmianie stron tak dobrze gra Podlasian już nie wyglądała. Wprawdzie po 30 minutach nadal rezultat spotkania był dla graczy Adriana Citki bezpieczny, bo Słoneczni wygrywali 5:2 (bramkę dla białostockiego zespołu zdobył Lisnyczenko), to jednak później gliwicka paczka doszła MOKS na dystans jednego gola, trafiając na 5:3 i 5:4. Ostatnie minuty starcia, choć nerwowe, nie przyniosły już zmiany wyniku, dlatego wszystkie punkty do swego konta dopisali Słoneczni.

W następnej kolejce białostoczanie zagrają z innym beniaminkiem - Gwiazdą Ruda Śląska. Mecz ten stoczony zostanie już w najbliższą środę (9.10) w stolicy Podlasia.

14. Piast Gliwice 4 0 3:11

GSF Gliwice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 4:5 (1:4)
Bramki: Tomasz Czech 7, Michał Rabiej 28, Mateusz Szyszko 33, Tomasz Lutecki 35 - Tomasz Dzierzgowski 2, Witalij Lisnyczenko 5, 30, Mateusz Lisowski 9, Łukasz Gryko 17

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Lisowski, Citko, Gryko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Skiepko, Danilewicz, Zalewski, Jendruczek