Futsal. Klęska Heliosa na zakończenie rundy

2017.12.10 10:51
W swoim ostatnim meczu pierwszej części sezonu na poziomie I ligi futsalu zawodnicy Heliosa Białystok polegli z Mieszkiem Gniezno. Wyjazdowa porażka 1:8 to najwyższa klęska Podlasian w trwających rozgrywkach.
Fot: Fanpage DTS Helios Białystok

Nie tak miał wyglądać ostatni mecz futsalistów Heliosa przed świąteczno-noworoczną przerwą w rozgrywkach. Podlasianie - którzy przed 11. kolejką znajdowali się na 2. miejscu w tabeli - udali się do Gniezna na mecz z lokalnym Mieszkiem i starcie to przegrali. Przegrali to być może za małe słowo, gdyż gospodarze rozbili wicelidera aż 8:1. Porażka boli tym bardziej, gdyż rywal przed tym starciem okupował jedno z ostatnich miejsc w stawce.

Strzelanina w Gnieźnie rozpoczęła się od trafienia Marcina Marcinkowskiego w 6. minucie rywalizacji. Następnie wynik podwyższył Bartosz Banasik, po czym kontaktowego gola - wykorzystując przedłużony rzut karny - zdobył Tomasz Koniczek. Tuż przed przerwą gospodarze ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, bo golkipera Heliosa zdołał pokonać Marcin Greser.

Wynik 1:3 po pierwszej połowie wciąż dawał nadzieję na odrobienie strat. Nadzieja ta szybko jednak przeobraziła się w nieosiągalne marzenie. Po zmianie stron na parkiecie rządzili już tylko gracze Mieszka, którzy zaaplikowali gościom aż 5 goli i zakończyli rok efektownym triumfem 8:1.

Porażka w Gnieźnie prawdopodobnie oznaczać będzie, że Helios nie utrzyma podczas zbliżającej się przerwy pozycji wicelidera i po rozegraniu całej kolejki spadnie na pozycję numer 3 lub 4.

12. Unisław Team PBDI 11 3 1 0 10 21:67

Mieszko Gniezno – DTS Helios Białystok 8:1 (3:1)
Bramki: Marcinkowski 6, 28, Banasik 13, 35, Greser 19, 26, Polus 39, Sawicki 40 – Koniczek 16k
DTS Helios Białystok: Wójcik (Ausztol) – A. Niegowski, Stefanowicz, Dłuski, M. Borowik – K. Niegowski, Łuckiewicz, Nasuto, Charkiewicz, B. Borowik, Koniczek, Skiepko