Grali podlascy III-ligowcy. Zapunktowała jedynie Jagiellonia II Białystok

2020.10.11 19:52
Rezerwy Jagiellonii w kolejce numer 10 zanotowały triumf, dzięki czemu ekipa prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę umocniła swą pozycję w środkowej części tabeli. Pozostali przedstawiciele Podlasia niestety wypadli gorzej.

Jagiellonia II Białystok na płycie głównej stadionu miejskiego pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 6:0. Wynik rywalizacji dziwić jednak nie może, gdyż w zespole gospodarzy zagrało kilku zawodników z pierwszej drużyny Dumy Podlasia. Zgromadzeni na trybunach kibice mogli podziwiać w akcji Ivana Runje, Bogdana Tiru, Pawła Olszewskiego, a także kilku piłkarzy, którzy dołączyli do białostockiego klubu w czasie letniego okna transferowego.

Trzeba jednak przyznać, że skazywani na pożarcie goście bardzo długo skutecznie odpierali ataki Jagiellończyków, w efekcie czego pierwsza połowa goli nie przyniosła. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. W 56. minucie do siatki trafił Szymon Pankiewicz, po kilkudziesięciu sekundach wyczyn 19-latka powtórzył Lopez, zaś tuż przed wybiciem na zegarze godziny gry na 3:0 - wykorzystując rzut karny - podwyższył Sobczak.

Na tym zespół ze stolicy Podlasia nie poprzestał i III-ligowy pojedynek zakończył się pogromem. Na 4:0, z "wapna", trafił Toporkiewicz, później sposób na golkipera Lechii znalazł też Matus, a wynik meczu ustalił Wyjadłowski.

Niestety z dobrej strony nie pokazały się pozostałe ekipy z północno-wschodniej Polski. Ruch Wysokie Mazowieckie poległ bowiem 0:3 z Pelikanem Łowicz, Olimpia Zambrów okazała się słabsza od Błonianki Błonie (1:3), zaś klub z Wasilkowa przegrał w Warszawie z miejscową Polonią (0:3).

Kolejne nieudane występy wymienionych drużyn sprawiają, że wszyscy III-ligowcy z Podlasia - oprócz rezerw Jagi - w dalszym ciągu znajdują się w strefie spadkowej.

Jagiellonia II Białystok - Lechia Tomaszów Mazowiecki 6:0 (0:0)
Bramki: Szymon Pankiewicz 56, Fernan Ferreiroa 57, Szymon Sobczak 59k, Krzysztof Toporkiewicz 62k, Eryk Matus 68, Mateusz Wyjadłowski 81
Jagiellonia II Białystok: Węglarz - Olszewski, Tiru (60' Płoszkiewicz), Runje (60' Majsterek), Kadlec (34' Pankiewicz), Wyjadłowski, Matus, Lopez (67' Jarmołowicz), Bayer (K), Toporkiewicz, Sobczak (67' Huczko)

Olimpia Zambrów - Błonianka Błonie 1:3 (1:2)
Bramki: Michał Steć 27 - Dawid Jarczak 44k, 45, Hubert Władyka 90
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Bieliński, Shun Shibata, Bartosz Ciborowski, Kamil Zalewski (kpt.), Marcin Paczkowski, Michał Steć, Patryk Malinowski, Rafał Kalinowski, Marek Wasiluk, Dawid Pietkiewicz, Michał Dawidowicz

Ruch Wysokie Mazowieckie - Pelikan Łowicz 0:3 (0:2)
Bramki: Kuba Wardzyński 37, Maciej Wyszogrodzki 42, Krystian Białas 56
Ruch Wysokie Mazowieckie (skład wyjściowy): Kamil Dziwulski - Tomasz Porębski, Kamil Jackiewicz, Michał Grochowski, Michał Hryszko, Daniel Łukaszczyk, Kamil Stankiewicz, Karol Mackiewicz, Łukasz Grzybowski, Adrian Pytlik, Wojciech Kuriata

Polonia Warszawa - KS Wasilków 3:0 (2:0)