705 osób online

III Tydzień Małżeństwa w Białymstoku

dodane dnia: 2018-01-25 przez: cmg04
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
III Tydzień Małżeństwa w Białymstoku
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2018-02-07 - 2018-02-14
Walentynki cały tydzień! III Tydzień Małżeństwa w Białymstoku

Od 7 do 14 lutego w Białymstoku odbędzie się po raz trzeci Tydzień Małżeństwa.

W jego ramach białostockie małżeństwa otrzymają propozycję uczestnictwa w ponad dwudziestu imprezach, służących budowaniu bliskości małżeńskiej lub trosce o swój rozwój.

Wśród propozycji są m.in. wykłady i warsztaty psychologiczne, porady różnych specjalistów, warsztaty taneczne i jogi. Można też będzie odbyć wycieczkę do Knyszyna śladami romantycznej miłości Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny.

Wszystkie te imprezy mają służyć motywacji białostockich małżonków do pracy nad własnym związkiem oraz poszukiwaniem wartościowych sposobów jego rozwoju.

Program III Tygodnia Małżeństwa w Białymstoku

7 lutego
Kochanie, nie masz racji! – wykład o tym, jak psujemy relacje i co możemy robić, aby tego unikać.
Na wykładzie będziemy mówić m.in. o tym:
– na czym polega naiwny realizm,
– dlaczego nie można “czuć lekceważenia”,
– jak czytanie w myślach zawsze prowadzi na manowce,
– i dlaczego nie warto “wiedzieć lepiej”.
Prowadzenie: Artur Brzeziński – psychoterapeuta i coach life w Pracowni Integra
* Wstęp bezpłatny.

Rodzina wobec choroby psychicznej – strategie i interwencje
Prowadzenie: dr n.med. Beata Galińska-Skok – psychiatra, Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rehabilitacji Psychiatrycznej w Białymstoku i konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii, pracuje w Klinice Psychiatrii UMB
* Wstęp bezpłatny.

8 lutego
Mitologia małżeńska – czyli o zgubnych przekonaniach, które niszczą małżeństwo
W trakcie wykładu będziemy starać się przyjrzeć kilku mitom, które mogą utrudniać bycie w małżeństwie. Spróbujemy przyjrzeć się oczekiwaniom wobec małżeńskiej miłości, roli dzieci i rodzin pochodzenia, granicom zaufania, wspólnoty i autonomii w związku.
Prowadzenie: Barbara i Jarosław Żukowscy- psychoterapeuci Pracowni Integra
* Wstęp bezpłatny.

Czy można skutecznie schudnąć? – wykład
Podczas wykładu poruszymy m.in. następujące treści:
– jak mądrze zaplanować proces odchudzania, aby skutecznie osiągnąć swój cel;
– dlaczego odchudzanie z pomocą dietetyka jest skuteczniejsze i prostsze niż podejmowanie prób na własna rękę;
– jak w łatwy sposób ograniczyć kaloryczność typowych potraw, aby podczas odchudzania nie dokonywać rewolucji w żywieniu swoim i swojej rodziny;
Prowadzący: Remigiusz Filarski zajmuje się dietetyką od ponad 15 lat. Jest współzałożycielem Centrum Dietetyki Stosowanej w Białymstoku.
* Wstęp bezpłatny.

Małżeńska siłownia – trening w parze
Małżeńska siłownia to zajęcia, podczas których nauczycie się wykonywać efektywne ćwiczenia w parach, bez sprzętu i bez konieczności wychodzenia do klubu fitness czy siłowni. Przećwiczycie jak można wykonać cały trening w domowych warunkach, korzystając tylko z obciążenia własnego ciała.
Prowadzenie: Adam Kotleszka – instruktor sportu i trener personalny
* Wstęp bezpłatny.

9 lutego
Zajęcia taneczne z Mobilną Szkołą Tańca Paaro
Zapraszamy na zajęcia taneczne z Mobilną Szkołą Tańca Paaro. Będą to specjalnie ułożone układy choreograficzne, które mają na celu przede wszystkim wytworzyć jak najwięcej endorfin!
Dobra zabawa, luz plus znane radiowe hity. Dobrze spędzony czas z drugą połówką to uśmiech zapewniony na cały tydzień.
Prowadzenie: Katarzyna Kujawa – instruktorka tańca
* Wstęp bezpłatny.

Kino, racje i relacje – o granicach zaufania w małżeństwie
W ramach cyklu „Kino, racje i relacje” zapraszamy na jedną z ostatnich komedii Paolo Genovese. Sprawia ona, że można się poczuć niepewnie, kiedy się pomyśli o swoim małżeństwie czy związku.
Jak głoszą twórcy filmu, każdy z nas ma trzy życia: publiczne, prywatne i sekretne. Co się stanie, kiedy ujawni się to trzecie?
Po filmie zapraszamy na dyskusję na temat tego czy istnieją granice zaufania w małżeństwie, co je określa i jakie są konsekwencje naruszania tych granic.
Prowadzenie: Barbara i Jarosław Żukowscy – psychoterapeuci Pracowni Integra
* Wstęp bezpłatny.

Portret malowany przez parę
W epoce wszech panującego selfie zapraszamy na warsztat, w trakcie którego będzie można spróbować własnoręcznie sportretować swojego współmałżonka. Razem z nim zobaczycie i doświadczycie jak jako partnerzy widzicie siebie wzajemnie, a jak jesteście postrzegani przez osoby z zewnątrz.Warsztat ma na celu pogłębienie wzajemnego poznania, wyrażanie siebie poprzez technikę niewerbalną oraz umożliwia ćwiczenie wyrażania uczuć i otwartej komunikacji.
Prowadzące: Beata Uchman, Jolanta Lewanowska – psycholożki i psychoterapeutki w Pracowni Integra
* Wstęp bezpłatny.

10 lutego
"Para w ruch!"- warsztat rozwoju przez ruch, taniec i pracę z ciałem. Zapraszam na warsztat, podczas którego będziemy ruszać się, tańczyć, śmiać i rozmawiać. Zamiast „kroków”, indywidualnie i w parze poszukamy przyjemnego ruchu, który wspiera i pomaga powrócić do wewnętrznej równowagi.
Warsztat poprowadzi Agnieszka Kazberuk, psychoterapeutka tańcem i ruchem.
* Wstęp bezpłatny.

"Co widać, czego nie słychać…" - inne spojrzenie na naszą relację
Zapraszamy na warsztat pt. „Co widać, czego nie słychać”, adresowany do wszystkich małżeństw, które są gotowe do doświadczania swojego związku poprzez tworzenie modelu – rzeźby pary przy wykorzystaniu różnych materiałów plastycznych oraz psychodramy. Celem warsztatu jest dotarcie do tego, co być może umyka słowom, poddanie tego refleksji i swobodnym skojarzeniom małżonków oraz innych uczestników.
Prowadzące: Katarzyna Renczyńska, Elżbieta Bakun – psychoterapeutki Pracowni Integra
* Wstęp: 20 zł/para

Co to za teatr? – warsztat psychologiczny
Warsztat będzie poświęcony komunikacji w parze. W zainscenizowanych scenkach odgrywanych przez uczestniczące pary przyjrzymy się wspólnie zasobom i trudnościom w porozumiewaniu się małżonków.Drugim równie ważnym elementem spotkania będzie ćwiczenie umiejętności uważnego odczytywanie komunikatów partnera/partnerki.
Prowadzenie: Małgorzata Charkiewicz-Kalinowska, Krystyna Wysocka – psychoterapeutki w Pracowni Integra
* Wstęp: 20 zł/para

Małżeństwo na walizkach – warsztat psychologiczny
Każdy ze swego domu rodzinnego wynosi „walizki” pełne potrzeb, uczuć, różnych zachowań. Te „walizki” wnosimy w małżeństwo. Gdy otwieramy się na bliskość, otwieramy także nasze bagaże. I wtedy wyjmujemy z nich wszystko, to dobre i to złe… Na warsztacie będziemy szukać sposobów, jak przepakować te „walizki”, by było łatwiej iść razem. By za bardzo nie ciążyły i nie przeszkadzały we wspólnej drodze, czasem i tak pod górkę.
Katarzyna Dallemura-Grześ i Artur Brzeziński – psychoterapeuci, pracują w Pracowni Integra
* Wstęp: 20 zł/para

Joga w parach – dwoje ludzi , podwójne korzyści
Joga w parach – nie tylko czerpiemy z praktyki jogi, dzięki której nasze ciało staje się silne i elastyczne. Uczymy wsłuchiwać się w jego potrzeby i reagować na sygnały ostrzegawcze. Oswajamy oddech, uspakajamy system nerwowy, łatwiej radzimy sobie ze stresem, napięciem.
Ewa Rydzewska-Suma
* Wstęp: 20 zł/para

Małżeństwo i okolice – stand up Mieszka Minkiewicza
Mieszko Minkiewicz – stand-uper, kabareciarz, improwizator, grubas. Białostocki animator kultury komediowej.
Zdobywca wielu nagród na festiwalach komediowych w całej Polsce. Występował na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Mieszko szwenda się koło sceny już od 10 lat. Bardzo śmieszny. Podobno przy jego porodzie trzy osoby zmarły ze śmiechu. Lubi piwo. Od zawsze. Jak dorośnie, chce być piwem. A rośnie cały czas.
* Wstęp bezpłatny.

11 lutego
"Zakochaj się w swojej żonie/mężu jeszcze raz" – eksperyment psychologiczny.
Warsztat będzie powtórzeniem eksperymentu amerykańskiego psychologa Artura Arona, który robiliśmy już rok wcześniej i wywarł on na wielu uczestnikach piorunujące wrażenie! W tym roku zaproponujemy nowy zestaw pytań zapraszamy więc osoby, które brały już udział i nowe pary.
Prowadzenie: Barbara i Jarosław Żukowscy, psychoterapeuci Pracowni Integra
* Wstęp bezpłatny.

Zygmunt August i Barbara Radziwiłłówna, czyli małżeństwo z miłości – wycieczka historyczna po Knyszynie
Zapraszamy małżeństwa na wycieczkę historyczną po Knyszynie, śladami najbardziej romantycznego związku wśród głów koronowanych Pierwszej Rzeczypospolitej – ostatniego z dynastii Jagiellonów, króla Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny.
Prowadzący: Daniel Paczkowski, przewodnik PTTK.
* Wstęp: 180 zł/para

Msza Święta z homilią dla małżeństw
Mszę odprawi werbista o. Edward Konkol, werbista, twórca Stowarzyszenia Droga.

Ja i Ty na macie – spotkanie z masażem
Zapraszamy na spotkanie z hawajskim masażem Kahi Loa, w trakcie którego możesz poprzez praktykę nauczyć się tego prostego masażu. Ta prosta forma pracy z ciałem łączy w sobie odprężenie i relaks z dobrą zabawą, może być inspiracją do wspólnego spędzania czasu.
Prowadzący: Katarzyna Borowska – certyfikowany masażysta Aloha International.
Rafał Kalinowski – praktyk masażysta Lomi Lomi Nui, Kino Mana w systemie Aloha International.
* Wstęp bezpłatny.

Spróbuj boksu we dwoje!
Zapraszamy na trening z Pawłem Głażewskim, byłym bokserem, a obecnie trenerem personalnym boksu. Podczas treningu będzie można przećwiczyć różne elementy klasycznego treningu bokserskiego i ogólnorozwojowego, min.: ćwiczenia z techniki, walkę z cieniem, oraz wiele innych ćwiczeń, również w formie zabawowej.
Prowadzenie: Paweł Głażewski - czterokrotny młodzieżowy Mistrz Polski oraz trzykrotny Mistrz Polski seniorów w boksie amatorskim, zawodnik Hetmana Białystok.
* Wstęp bezpłatny.

12 lutego
"Taniec HIP HOP dla małżeństw"
Hip Hop to styl tańca ulicznego, który daje możliwość wszechstronnego rozwoju ruchowego. Kształtuje poczucie rytmu i koordynację. Poprawia wydolność całego ciała, uczy kreatywnego myślenia, otwiera i inspiruje. Uczestnicy będą wspólnie z instruktorem odkrywać taniec uliczny poprzez ciekawe ćwiczenia, które dostarczą mnóstwo satysfakcji i dobrej zabawy.
Warsztaty poprowadzi doświadczony instruktor Magdalena Surwi Surwiłło, reprezentantka i współtwórczyni 4KONEKT.
* Wstęp: 20 zł/para

JA-TY-MY – Relacje w ruchu
JA-TY-MY – Relacje w ruchu to warsztat rozwojowy przez ruch, taniec i pracę z ciałem. Warsztat o relacjach ze sobą, ze swoim ciałem, sercem, umysłem i duszą. O relacji z drugą osobą – partnerem. Wreszcie o relacji z innymi ludźmi. Po przez naturalny, spontaniczny ruch, zabawy ruchowe, improwizacje taneczne, ćwiczenia oddechowe będziemy przyglądać się relacjom, doświadczać ich i transformować.
Julita Wołkowycka– tancerka, trenerka, psycholożka, psychoterapeutka tańcem i ruchem.
* Wstęp bezpłatny.

Kino, racje i relacje – odzyskać dawne marzenia…
W ramach cyklu „ Kino, racje i relacje” zapraszamy na film, w którym Leonardo Di Caprio i Kate Winslet (uwaga – to nie „Titanic”!) stworzyli przejmujące kreacje pary małżeńskiej już ze stażem i dorobkiem (dzieci, dom, stała praca dla niego), która postawia coś w swoim życiu zmienić .
Historia zaczyna się bajkowo banalnie – oboje piękni i inteligentni, a świat cały przed nimi. Potem wkrada się rutyna, przyzwyczajenie, wygoda, mniejsze i większe kompromisy i nieuczciwości. Gdy postanawiają odzyskać swoje dawne marzenia, okazuje się, że nie będzie to łatwe.
Po filmie zapraszamy na dyskusję m.in. o tym, co ma wpływ w długiej perspektywie na jakość relacji małżeńskich, jakie czyhają tu zagrożenia, jakie potrzeby chcemy zaspokajać z małżeństwie i co może się dziać, gdy nam się to nie udaje.
Prowadzenie: Wioletta Kujawa – Brzezińska i Artur Brzeziński – psychoterapeuci Pracowni Integra
* Wstęp bezpłatny.

13 lutego
Jak zaplanować budżet weselny i do tego nie zwariować?
Jak podejść do tematu z uśmiechem, a nie gniewem i nie zatracić się w wyszukiwaniu idealnej wstążki do zaproszenia?
Na co zwracać uwagę podczas wyboru podwykonawców i gdzie czekają nas małe kruczki? O tym wszystkim pary, które dopiero szykują się do małżeństwa, mogą porozmawiać z konsultantką ślubną Katarzyną Kujawą z Agaya Konsultanci Ślubni w trakcie konsultacji dla narzeczonych.
* Wstęp bezpłatny.

Co robić z trudnymi doświadczeniami w związku? – warsztat mindfulness
Trudne doświadczenia, kryzysy i załamania relacji są naturalnym doświadczeniem w życiu każdej pary. Co z nimi zrobić? Jak sobie poradzić w ciężkiej sytuacji? Uczestnicy warsztatu mindfulness spotykają się z dwoma ważnymi przesłaniami:
1. Wszystkie nieprzyjemne emocje przemijają w swoim czasie, jeżeli niczego na nich nie wymuszamy.
2. Możemy doświadczać swoistej pogody ducha i zadowolenia nawet w obecności nieprzyjemnych doświadczeń.
Prowadzący: Jacek Chmielewski – psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany trener mindfulness
* Wstęp bezpłatny.

„Małżeństwo 2.0” – warsztat psychologiczny
Na spotkaniu będziemy rozmawiać o wyzwaniach specyficznych dla drugich (i kolejnych) małżeństw:
– jak postępować wobec byłych partnerów swoich i swojego małżonka/małżonki,
– jak budować relacje z dziećmi „moimi, twoimi i naszymi” (czyli dziećmi partnerów z poprzednich małżeństw i dziećmi w nowym związku),
– jak dbać o jakość swojej relacji w sytuacji konieczności radzenia sobie z przeszłością i czasem trudnymi doświadczeniami.
Prowadzenie: Wioletta Kujawa – Brzezińska i Artur Brzeziński – psychoterapeuci z Pracowni Integra.
* Wstęp: 20 zł/para

Od pisania ekspresywnego do bliskiej relacji
Małżonkowie radzą sobie bardzo różnie z trudnościami, które ich dotykają. Jedne pary są wobec siebie otwarte i szczerze dzielą się ze sobą swoimi troskami i emocjami. Są też pary, którym w swej różnorodności ekspresji emocji, trudno jest szczerze i autentycznie rozmawiać o tym, co ich spotyka. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, czym jest pisanie ekspresywne i jak ta praktyka może wpływać na poprawę relacji ze sobą i z partnerem. Proszę zabrać ze sobą notatnik i długopis.
Prowadzący: Monika Kliber – coach, trener, autor bloga o balansie i równowadze w życiu.
* Wstęp: 20 zł/para

Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich
Zapraszamy na Mszę Świętą z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i homilią na temat mocy sakramentu małżeństwa. Po jej zakończeniu zapraszamy również na spotkanie, w czasie którego odbędzie się indywidualna modlitwa za każde chętne małżeństwo.
Kościół pw. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku, ul. Ks. S. Suchowolca 27 (Dojlidy)
Prowadzący: Wspólnota Kairos i ks. Jerzy Sęczek

14 lutego
Zdrada to twój atut… – warsztat pracy ze snami o zdradzie
Czy zdarzyło ci się śnić, że zdradzasz swojego partnera albo, że on zdradza ciebie?
Czy jesteś ciekawy, co twoja podświadomość pragnie przekazać ci w ten sposób? Czy pragniesz rozpoznać jej przesłanie i tym samym wzbogacić swoje życie intymne? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś tak, to ten warsztat jest dla Ciebie.
Podczas dwugodzinnego spotkania lepiej poznasz potrzeby swoje i swojego partnera. Wzbogacisz swoje życie intymne o nowe formy bycia w relacji, które dotychczas niezauważone, dopominają się uwagi (w snach właśnie). Nauczysz się jak pracować ze snem, aby móc w pełni doświadczyć i urzeczywistnić zawarty w nim drogocenny potencjał.
Prowadzący: Ewelina Gawenda
* Wstęp bezpłatny

Liczba miejsc na poszczególne wydarzenia jest ograniczona.
Szczegóły i zapisy oraz dodatkowe informacje na
: www.tydzienmalzenstwa-bialystok.pl

Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Innowatorów Edukacji, a partnerem głównym Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji Integra.

Imprezę objęli Honorowym Patronatem: Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

Patron medialny
Portal Miejski BiałystokOnline
Miejsce imprezy

 Patronujemy
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.