Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów Karate WKF

2007.10.02 00:00
W dniu 30.09.2007 w Gryfinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Karate WKF.

Mistrzostwa te są zaliczane do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach startowało 36 klubów z całej Polski. Klub Karate KAISHO z Białegostoku reprezentowało 8 zawodników osiągając bardzo zadowalające wyniki - wszyscy w swoich kategoriach wagowych weszli do punktowanej ósemki.

Największym osiągnięciem białostoczan na tych zawodach był srebrny medal i tytuł wice mistrza Polski Macieja Skwarko w konkurencji kumite indywidualne juniorów -80 kg. Na podium stanęła również Joanna Agnieszka Kapanajko. W konkurencji kumite juniorek -60 kg Joanna (na zdjęciu) wywalczyła brązowy medal.
Ponadto trzech naszych zawodników znalazło się tuż za podium. Na piątych miejscach w swoich kategoriach uplasowali się: Kamil Poplawski (kata), Patryk Legut (kumite), Ariel Supruniuk (kumite). Do czołowych ósemek zakwalifikowali się również: Agnieszka Mrowiec (kumite), Maciej Lejdward (kumite), Kamil Popławski (kumite), Dawid Kosiński (kumite).

To był pierwszy start zawodników w nowym sezonie. Jak widać bardzo udany. Życzymy zatem zawodnikom jeszcze większych sukcesów!