407 osób online

IV Tydzień Małżeństwa w Białymstoku

dodane dnia: 2019-01-29 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
IV Tydzień Małżeństwa w Białymstoku
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2019-02-07 - 2019-02-14
Od 7 do 14 lutego br. w Białymstoku odbędzie się po raz czwarty Tydzień Małżeństwa. W jego ramach białostockie małżeństwa otrzymaja propozycję uczestnictwa w ponad dwadziestu imprezach, służących budowaniu bliskości małżeńskiej lub trosce o swój rozwój.

Wśród propozycji są m.in. wykłady i warsztaty psychologiczne, porady różnych specjalistów, warsztaty taneczne i jogi. Można też będzie odbyć zauczestniczyć w powtórzeniu słynnego eksperymentu Arthura Arona, aby przekonać się, czy można zakochać się w swym mężu/żonie jeszcze raz. Wszystkie te imprezy mają służyć motywacji białostockich małżonków do pracy nad własnym związkiem oraz poszukiwaniem wartościowych sposobów jego rozwoju.

PROGRAM:

7 lutego 2019, czwartek

Przeżyjcie to jeszcze raz! - impreza taneczno-rozrywkowa w Weselnym Klimacie
Godz.: 20.30
Miejsce: Klub Weselny Klimat, ul. Warszawska 34
Liczba miejsc: 100
Cena: 30 zł para, płatne przy wejściu
Prowadzenie: Mobilna Szkoła Tańca Paaro

Kto z nas nie chciałby móc powtórzyć swojego wymarzonego dnia ślubu bez zapraszania nielubianych ciotek i mało znanych krewnych? Ciągłego biegania i zagadywanie gości?
Zapraszamy Was na jedyną i niepowtarzalną imprezę weselną, na której przeżyjecie to jeszcze raz, skupiając się tylko na sobie! Dla tych którzy dopiero planują swoje wymarzone wesele może być to wyjątkowa próba generalna.
Czekają na Was liczne konkursy, animacje taneczne oraz świetna muzyka!

Imprezę poprowadzi Mobilna Szkoła Tańca Paaro.

8 lutego 2019, piątek

Kino, racje i relacje – o śmierci, życiu i zdradzie w małżeństwie...
Godz.: 18.00-20.30
Miejsce: kino Camera Cafe – dawna sala kameralna Kina Pokój, ul. Lipowa 14 w Białymstoku, wejście od ul. Nowy Świat
Liczba miejsc: 23 pary
Cena: bezpłatnie
Prowadzenie: Jarosław i Barbara Żukowscy, psycholodzy i psychoterapeuci Pracowni Integra, razem oglądają filmy, które on opisuje na blogu dla par i małżeństw: www.blogdladwojga.pl

W ramach naszego cyklu „Kino, racje i relacje” zapraszamy na film Isabel Coixet z 2001 r. Nie jest to film na romantyczną, małżeńską randkę, ale gwarantuje solidną dawkę refleksji nad małżeńskim stanem i jego uwarunkowaniami w chwili życiowej próby. Zobaczymy szczególną historii młodych małżonków, z których jedno mierzy się z perspektywą śmierci. Jak zwykle Isabel Coixet pozornie prosta historia skłania do wielu pytań, na które odpowiedzi będziemy wspólnie szukać w dyskusji po filmie.
Jak perspektywa śmierci zmienia perspektywę wspólnego życia?
W jaki sposób można dobrze się rozstać?
Czy w życiu trzeba „wszystkiego” spróbować?
Czy tajemnica obciąża cierpieniem czy uwalnia od niego w małżeństwie?
Zapraszamy serdecznie!

Co warto wiedzieć o uczuciach i jak o nich mówić, żeby nie bolało? - warsztat psychologiczny
Godz. 18.00-19.30
Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Liczba uczestników: 7 par
Cena: 25 zł para
Prowadzenie: mgr Beata Uchman - psycholog, psychoterapeutka, dr Dorota Napiórkowska-Łaguna - lekarz psychiatra

Zaczynamy od przedstawienia uczestników zajęć i prowadzących, uczymy się swoich imion.
Potem w czasie wykładu trwającego15 min. dowiecie się na temat źródeł powstawania emocji, fizjologii procesów emocjonalnych prowadzony przez dr Dorotę Napiórkowską – Łagunę.

Po warsztacie wspólnie stworzymy mapę emocji , która będzie nam potrzebna w dalszej części warsztatu.

W dalszej części będziemy się uczyć poznawania swoich uczuć korzystając z następujących kroków:
1. Wczuj się w to, co dzieje się w twoim ciele; to pomoże ci zrozumieć, co czujesz.
2. Zastanów się, co wywołało takie odczucia.
3. Pomyśl, jak możesz nazwać to uczucie korzystając z mapy emocji.

Oraz wyrażać swoje uczucia:
1. Wsłuchaj się w to, co dzieje się w twoim ciele.
2. Przeanalizuj, co spowodowało, że tak się czujesz.
3. Określ swoje uczucia
4. Pomyśl o różnych sposobach wyrażenia swoich emocji i wybierz najlepszy.

„Chcesz mieć rację czy relację?” - warsztat NVC dla par
Godz. 17.00-18.30
Miejsce: Centrum Kultury Prawosławnej ul. św. Mikołaja 5, sala konferencyjna
Liczba miejsc: 7 par
Cena: 25 zł para

Prowadzenie: Ada Naruk - certyfikowana trenerka przy Familylab International, międzynarodowej organizacji założonej w 2007 roku przez Jespera Juula. Absolwentka studiów Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga w Collegium Civitas i mediatorka NVC. Uczestniczka wielu szkoleń Porozumienia bez Przemocy. W procesie certyfikacji w The Centre of Nonviolent Communication. Aktualnie studiuje psychoterapię w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Założycielka Pracowni Relacji Skontaktowani (www.skontaktowani.pl). Chce przybliżać sprawdzone wartości, które mogą stać się inspiracją w życiu :)

Warsztat poświęcony jest konfliktom, a dokładnie temu jak z nich wychodzić dbając o siebie jaki i o relację z partnerem/partnerką? Sytuacja konfliktowa zostanie przedstawiona w oparciu o narzędzia Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication- NVC) lub empatycznej komunikacji czyli sposobu nawiązywania autentycznego kontaktu z innymi ludźmi, który ponadto pomaga w głębszym poznaniu siebie i tego co dla nas ważne.

Jeśli chcecie poczuć jak nawiązać bliskie i głębokie relacje, zapraszam na warsztat.

Razem przeniesiemy góry, czyli o akceptacji i współpracy w związku
Godz. 19.00-20.30
Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Liczba uczestników: 7 par
Cena: bezpłatnie
Prowadzenie: Jolanta Lewonowska, psycholog, psychoterapeutka par i rodzin

Warsztat przeznaczony jest dla młodych małżeństw, które uczą się być razem. Jego celem jest skontaktowanie par z zasobami wnoszonymi w nowy związek, doskonalenie umiejętności wzajemnego słuchania i dochodzenia do kompromisów, a także dostrajania emocjonalnego.

Te umiejętności są szczególnie ważne, gdy minie pierwsze zauroczenie, a związek wejdzie w kolejną fazę cyklu życia rodziny, czyli wczesnego małżeństwa, kiedy to para z dwóch odrębnych systemów rodzinnych ma stworzyć swój własny, niepowtarzalny, w którym "JA"i "JA"zacznie znaczyć "MY" .

9 lutego 2019, sobota

Joga w parach
Godz. 10.30–12.00
Miejsce: Studio Mukti Joga, ul. Hallera 14B
Liczba miejsc: 8 par
Cena: 40 zł para
Prowadzenie: Ewa Rydzewska-Suma (ewa@jogabialystok.com.pl) i Justyna Bandurska

Ewa Rydzewska-Suma:
Praktykę jogi rozpoczęłam w 2003 roku w szkole Beaty Jamińskiej w Krakowie, ćwiczyłam pod okiem Magdy i Maćka Bętkowskich, Ani Brzegowej, Krysi Nobilec. Ukończyłam kurs nauczycielki Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara prowadzony przez Konrada Kocota ze stopniem Introductory II. Brałam udział w wielu warsztatach nauczycieli krajowych m.in Ani Wawrzyckiej- Atach, Grzegorza Nieściera, Konrada Kocota i zagranicznych m. in. Rittę Keller, Corin Bira, Carrie Owerko. Jestem również certyfikowaną terapeutką treningu dna miednicy koncepcją BeBo i terapeutką holistycznej metody zwanej Techniką Bowena. Prywatnie mama Tymka, Klaudka i Liwii.

Justyna Bandurska:
Z praktyką jogi pierwszy raz zetknęłam się w 2003 roku. Joga była wtedy odpoczynkiem od książek dla głowy oraz odpoczynkiem od siedzenia w akademickich salach dla kręgosłupa. Jest to najdłuższy i najbardziej trwały związek w moim życiu;) Od kilkunastu lat praktykuję z pod okiem instruktorów hatha jogi jak i ashtanga jogi. W ciągu ostatnich lat wzięłam udział w wielu warsztatach tematycznych. Inspiruję się nowymi wpływami. Aerial joga/joga antygrawitacyjna/joga w chuście okazała się „ miłością od pierwszego wejrzenia”. Regularnie zgłębiam prozdrowotne aspekty praktyki jogi. Jestem absolwentką Studiów Podyplomowych Relaksacja i Joga na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie oraz instruktorem jogi w chustach.

Joga w parach (Partner joga) jest wspólną praktyką, wykonywaną z wzajemnym wsparciem, łączącą ludzi poprzez wspólny ruch, zabawę, oddech, dotyk i bliskość.
Czerpiemy z praktyki jogi, dzięki której nasze ciało staje się silne i elastyczne. Uczymy wsłuchiwać się w jego potrzeby i reagować na sygnały ostrzegawcze. Oswajamy oddech, uspakajamy system nerwowy, łatwiej radzimy sobie ze stresem, napięciem.

Joga w parach jest doskonałym sposobem na:
- wzmocnienie relacji – sprzyja poprawie zaufania i komunikacji, stwarza przestrzeń na otwarcie i cierpliwość,
- delikatne rozciąganie, szczególnie mięśni kręgosłupa, poprzez wzajemną asystę w wykonywaniu asan,
- uwolnienie fizycznych i emocjonalnych napięć drzemiących w ciele,
- poszukiwanie wzajemnej równowagi i ćwiczenie koncentracji,
- naukę doświadczania wspólnego relaksu,
- zatrzymanie się i poszukiwanie uważności na wzajemne potrzeby,
- uczy jak pomóc drugiej osobie w praktyce jogi;

„O bliskości bez słów” - warsztat rozwoju osobistego dla małżeństw przez ruch, taniec i prace z ciałem.
Godz. 10.00–12.00
Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Liczba miejsc: 3 pary
Cena: 25 zł para
Prowadzenie: Agnieszka Kazberuk, psychoterapeutka tańcem i ruchem.

Zapraszam na warsztat, podczas którego będziemy ruszać się, śmiać i trochę rozmawiać. Przede wszystkim jednak poszukamy nowych sposobów wyrażania bliskości i wdzięczności - ale bez słów. Spojrzymy na relację z perspektywy ciała i ruchu. Nie będzie nauki konkretnych kroków tanecznych, dlatego właśnie na warsztat może przyjść każde małżeństwo, które niezbyt dobrze czuje się na parkiecie. Zamiast „kroków”, indywidualnie i w parze poszukamy przyjemnego ruchu, który wspiera i pomaga powrócić do wewnętrznej równowagi.
Na warsztat należy zabrać wygodne ubranie i miękkie buty. Aby móc się położyć weź karimatę lub koc (każdy z małżonków) oraz wodę do picia.

Małżeństwo na walizkach, czyli jak przepakować bagaże z domów rodzinnych, by łatwiej się razem żyło - dwudniowy warsztat psychologiczny
9.02.19 w godz. 13.00-15.00 oraz 10.02.19 w godz. 10.00-12.00
Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Liczba uczestników: 6 par
Cena (za dwie części): bezpłatnie

Uwaga! Dwie części warsztatu są całością, dlatego nie ma możliwości wzięcia udziału tylko w jednej z nich.

Prowadzenie: Katarzyna Dallemura-Grześ i Artur Brzeziński – psychoterapeuci, pracują w Pracowni Integra, prowadzą psychoterapię indywidualną oraz par.

Każdy ze swego domu rodzinnego wynosi „walizki” pełne potrzeb, uczuć, różnych zachowań. Te „walizki” wnosimy w małżeństwo. Gdy otwieramy się na bliskość, otwieramy także nasze bagaże. I wtedy wyjmujemy z nich wszystko, to dobre i to złe…

Na warsztacie będziemy szukać sposobów, jak przepakować te „walizki”, by było łatwiej iść razem. By za bardzo nie ciążyły i nie przeszkadzały we wspólnej drodze, czasem i tak pod górkę.
Zobaczymy, co z naszych rodzinnych domów może się przydać do budowania dobrego małżeństwa, a co jest zbędne lub wręcz szkodliwe. Poszukamy sposobów jak wdrożyć, to co buduje bliskość i jak nie ulegać dawnym rodzinnym przekonaniom, które oddalają w małżeństwie.

Sprawdzimy, jakie skarby, może do tej pory niewidoczne¸ są w tym bagażu. Spojrzymy na siebie nawzajem, jak na wspólnych towarzyszy pięknej przygody i sprawdzimy szanse na przepakowanie bagażu.

Warsztat jest dwudniowy, po to, by już pierwszego dnia w domu wprowadzić nieśmiałe próby zmiany. Następny dzień daje szansę na omówienie tego, co działa i jak działa.

„Jak się dobrze złościć w małżeństwie” - warsztat psychologiczny
Godz. 18.30-20.00
Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Liczba miejsc: 7 par
Cena: bezpłatnie
Prowadzenie: Wioletta Kujawa Brzezińska i Artur Brzeziński – psychoterapeuci Pracowni Integra

Czy są małżeństwa, w których małżonkowie nie złoszczą się na siebie? Nie! Choć mogą się zdarzyć małżeństwa, w których jedno lub dwoje z małżonków nie daje sobie prawa do wyrażania (a czasem nawet do odczuwania) złości.
Złość – jak każda inna emocja – to informacja dla nas i dla tych, którzy mają z nami do czynienia. Złość – to siła, która może niszczyć i może też budować. Jak ją wykorzystywać i jak wobec niej postępować, aby służyła umacnianiu związku będziemy rozmawiać na prowadzonym przez nas warsztacie.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać m.in. o:
Dlaczego i po co się złościmy?
Jak i gdzie uczymy się wyrażać złość?
Skąd wiemy, jak mamy wyrażać złość w małżeństwie?
Jak wpływać na własną złość?
Jak reagować na złość partnera?
Jak wykorzystywać złość do polepszania relacji?

„Love never Dies” – koncert musicalowy
Godz.: 20.00-21.00
Miejsce: kino Camera Cafe – dawna sala kameralna Kina Pokój, ul. Lipowa 14 w Białymstoku, wejście od ul. Nowy Świat
Liczba miejsc: 23 pary
Cena: bezpłatnie
Prowadzenie: Anna Łobaczewska, Rafał Supiński, Karina Komendera

Koncert musicalowy „Love never Dies”, jest kolażem niesamowitych i zróżnicowanych utworów musicalowych, które traktują o miłości. Podczas koncertu zaprezentujemy utwory z klasyki gatunku, poczynając od tytułów takich jak My Fair Lady, The Light in the Piazza, poprzez spektakle, które od ponad 30 lat zachwycają widzów na całym świecie: Upiór w Operze, Miss Saigon, a kończąc na najnowszych liczących się na Broadwayu czy West Endzie pozycjach, które zmieniły warstwę muzyczną współczesnego musicalu: Once, First Date, Waitress, Dear Evan Hansen.

Ewa Łobaczewska – wokal
Dyplomowana aktorka scen muzycznych, absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku oraz Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku filologia angielska. Grała w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Operze i Filharmonii Podlaskiej. Laureatka śląskiej Złotej Maski 2014, Festiwalu Piosenki Musicalowej im. Georga Gershwina, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus. Koncertuje z orkiestrami symfonicznymi w całej Polsce wykonując repertuar musicalowy i rozrywkowy. Wokalistka Studia Accantus, z którym bierze udział w koncertach z cyklu „Accantus Symfonicznie”. Pod skrzydłami „Broadway w Polsce” występuje w kameralnych koncertach musicalowych prezentujących całą paletę musicalowych songów od klasyki gatunku do najnowszych, nieznanych jeszcze w Polsce utworów. Solistka w widowisku „Broadway Exclusive” w warszawskim Teatrze Rampa. W 2018r. dzięki stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku nagrała płytę „Podróż w mniej znane”, na której prezentuje własne interpretacje wybranych utworów z dziedziny światowego musicalu. Prowadzi własne studio wokalne w Białymstoku.

Rafał Supiński – wokal
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Edukację kontynuował w Czechach na Janačkova Akademie Muzickych Uměni w Brnie. Obecnie student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Grał m.in. w Operze Krakowskiej oraz Teatrze Rampa w Warszawie, Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Od marca 2013 r. jest aktorem-śpiewakiem Opery i Filharmonii Podlaskiej, a od października 2017 r. jest także aktorem Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie. Asystent reżysera przy takich tytułach, jak „Skrzypek na dachu”, „Czarodziejski flet” czy „Adonis ma gościa”, a także w operze „Carmen”.

Karina Komendera – fortepian
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu. Doktor sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii-USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 roku zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”. Od 2016 roku jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych FINALIS. Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – wydziale w Białymstoku.

10 lutego 2019, niedziela

Boska Liturgia w Katedrze św. Mikołaja Cudotwórcy
Godz. 7.30-9.00
Miejsce: Katedra św. Mikołaja Cudotwórcy
Liczba miejsc: bez limitu
Zapraszamy na Boską Liturgię w Katedrze św. Mikołaja Cudotwórcy, która zostanie odprawiona w niedzielę specjalnie w intencji małżeństw.

„Czy ja i ty, to zawsze my?” - warsztat psychologiczny
Godz. 9.00–10.30
Miejsce spotkania: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Liczba miejsc: 7 par
Cena: bezpłatnie
Prowadzenie: Krystyna Wysocka i Małgorzata Charkiewicz- Kalinowska (terapeutki par z Pracowni Integra)

Proponujemy warsztat mający na celu pomoc w osiągnięciu balansu pomiędzy indywidualnymi potrzebami małżonków, a wspólnymi celami w związku. Jak sprawić, aby potrzeba samorealizacji nie przekreślała współdziałania w małżeństwie. Mamy świadomość, jak niezaspokojone potrzeby negatywnie wpływają na jakość bycia razem. Zatem wspólnie zastanowimy się, jak radzić sobie z rozbieżnymi oczekiwaniami dotyczącymi bliskości oraz autonomii w małżeństwie. Zapraszamy pary chętne do aktywnej pracy nad sobą, planujemy pracować w parach, będziemy zapraszali również do wspólnej dyskusji.

Zakochaj się w mężu/żonie jeszcze raz – powtórzenie eksperymentu A. Arona
Godz. 11.00–12.30
Miejsce spotkania: Centrum Kultury Prawosławnej ul. św. Mikołaja 5, sala konferencyjna
Liczba miejsc: 25 par
Cena: bezpłatnie
Prowadzenie: Jarosław i Barbara Żukowscy, psycholodzy i psychoterapeuci Pracowni Integra, razem oglądają filmy, które on opisuje na blogu dla par i małżeństw: www.blogdladwojga.pl

Warsztat będzie powtórzeniem eksperymentu amerykańskiego psychologa Artura Arona, który robiliśmy już dwukrotnie i wywarł on na wielu uczestnikach piorunujące wrażenie! W tym roku zaproponujemy oryginalny zestaw pytań zapraszamy więc osoby, które nie brały udziału w naszym warsztacie.
Oryginalny eksperyment prof. Arona polegał na rozmowie każdej pary wg ściśle określonego scenariusza pytań, na które małżonkowie będą sobie odpowiadać. Amerykański badacz sprawdzał w swoim eksperymencie czy zupełnie nieznajome osoby mogą się w sobie zakochać w określonych warunkach. My chcemy sprawdzić rzecz jeszcze trudniejszą, czy można na powrót zakochać się w swoim współmałżonku (lub pokochać go jeszcze mocniej). Gwarantujemy pogłębienie relacji, emocje i dobrą zabawę.

Skarb Wielkiego Lasu - wycieczka po Puszczy Białowieskiej z Barbarą Bańką i Joao Ferro
Godz. 11.00-14.00
Miejsce spotkania: Białowieża, Park Pałacowy 11, przed wejściem do budynku Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego
Liczba miejsc: 6 par
Cena: 100 zł od pary

Prowadzenie: Barbara Bańka - malarka, ilustratorka i autorka tekstów przyrodniczych łącząca miłość do sztuki z miłością do Puszczy Białowieskiej, wieloletnia przewodniczka po Puszczy.
Joao Ferro - Portugalczyk mieszkający w Białowieży. Pasjonat dzikiej przyrody - przewodnik po Puszczy Białowieskiej oprowadzający w 6 językach.

Zapraszamy na zimową pieszą wycieczkę do dzikich ostępów Puszczy Białowieskiej. Trzygodzinny spacer przez najdzikszy las nizinnej Europy to nie tylko okazja do poznania tego fascynującego miejsca. To także czas na odnalezienie siebie poza codziennym "cywilizacyjnym szumem". Czas na bycie razem i wspólne przeżywanie kontaktu z naturą...

Zapisy: art@barbarabanka.com ; tel. 726 486 000

„Czar par” - czyli o akceptowaniu zmienności w bliskich związkach - warsztat psychologiczny
Godz. 15.00
Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Liczba miejsc: 7 par
Cena: 25 zł od pary
Prowadzenie: Julita Maleszewska, psycholog, psychoterapeutka, Katarzyna Żywno – psychoterapeutka

Jacy byliśmy na początku związku?
Co nas fascynowało w naszym partnerze/partnerce?
Jak jest teraz?
Gdzie prowadzi nas nasz związek?
Czy mamy na to różne perspektywy, czy związku widzimy wszystko podobnie?
A może jest coś takiego, co trudno nam jest dostrzec?

Podczas warsztatu zaprosimy uczestników do tego, aby świadomym i uważnym okiem poprzyglądać się Waszej relacji. Wspólnie powędrujemy w przeszłość: do dnia pierwszego spotkania, rodzących się uczuć, wspólnych planów i marzeń, po to, by poprzez teraźniejszość- uważną obserwację tego jak jest, dotrzeć do przyszłości związku i ją sobie zaprojektować. Poprzez różnorodne środki wyrazu zaprosimy Państwa do lepszego poznanie siebie nawzajem, doświadczenia czegoś nowego, postawienia nowych pytań i pojawienia się nowych przemyśleń dotyczących wspólnego życia. Serdecznie zapraszamy!

Kino, racje i relacje – o małżeństwie jako pułapce...
Godz. 18.00-20.30
Miejsce: kino Camera Cafe – dawna sala kameralna Kina Pokój, ul. Lipowa 14 w Białymstoku, wejście od ul. Nowy Świat
Liczba miejsc: 23 pary
Cena: bezpłatnie
Prowadzenie: Wioletta Kujawa-Brzezińska i Artur Brzeziński, psychoterapeuci Pracowni Integra

Na początku jest zauroczenie, „motylki w brzuchu”, przekonanie, że to „ta jedyna/ten jedyny”, że tylko z nim/z nią możemy przeżyć resztę życia. Potem ślub i okazuje się, że nasz wybranek/wybranka pokazuje zupełnie inne oblicze, zamiast troski, uczciwości, wsparcia, wierności - wrogość, manipulacja, wykorzystywanie, zdrada. I jeszcze słyszymy, że to nasza wina, że z nami jest coś nie tak, że mylimy się. Tracimy wiarę w siebie, własne spostrzeżenia, uczucia, myśli… Z trudem udaje nam się wydostać się ze tego związku – związku z osobą „toksyczną”. O takich związkach, o tym, jak sobie w nich radzić, jak sobie pomóc, czego unikać, będziemy rozmawiać po filmie Davida Finchera (autora słynnego „Siedem”) opowiadającym historię małżeństwa, w którym jedno z małżonków okazuje się psychopatą.

11 lutego 2019, poniedziałek

Mądre odżywianie czyli jak skutecznie schudnąć? - wykład Remigiusza Filarskiego
Godz. 18.00-19.00
Miejsce: Centrum Kultury Prawosławnej ul. św. Mikołaja 5, sala konferencyjna
Liczba miejsc: 25 par
Cena: bezpłatnie
Prowadzenie: Remigiusz Filarski - zajmuje się dietetyką od ponad 15 lat. Jest współzałożycielem CDS Centrum Dietetyki Stosowanej - pierwszej poradni w Białymstoku, która kompleksowo zajmuje się doradztwem żywieniowym.

Podczas wykładu poruszymy m.in. następujące treści:

- czy będąc na diecie można jeść pizzę?
- czy istnieją dietetyczne słodycze?
- czy pieczywo i ziemniaki rzeczywiście tuczą?
- czy sól himalajska, olej kokosowy, młody jęczmień to aby na pewno panaceum na wszystkie nasze dolegliwości?
- jak mądrze zaplanować proces odchudzania aby skutecznie osiągnąć swój cel

…zapewniamy że podczas wykładu runie wiele żywieniowych stereotypów a uczestnicy spotkania wyjdą z niego bogatsi w podstawową wiedzę z zakresu zdrowego żywienia!

12 lutego 2019, wtorek

Msza Św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich
Godz. 18.00-19.30
Miejsce: Kościół pw. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku, ul. Ks. S. Suchowolca 27 (Dojlidy)
Prowadzenie: Wspólnota Kairos, ks. Jerzy Sęczek

W ramach IV Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa zapraszamy na Mszę Św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i homilią na temat mocy sakramentu małżeństwa. Po jej zakończeniu zapraszamy również na spotkanie, w czasie którego odbędzie się indywidualna modlitwa za każde chętne małżeństwo. Będzie można także wysłuchać ciekawych świadectw małżonków o tym, jak wiara wpływa na kształtowanie i jakość relacji małżeńskich i rodzinnych.

"W objęciach miłości - blisko, bliżej, najbliżej" - warsztat rozwojowy przez ruch, taniec i pracę z ciałem
Godz. 18.00-19.30
Miejsce: Centrum Kultury Prawosławnej ul. św. Mikołaja 5, sala konferencyjna
Liczba uczestników: 7 par
Cena: 25 zł para
Prowadzenie: Julita Wołkowycka - tancerka, trenerka, psycholożka, psychoterapeutka tańcem i ruchem, założycielka Aire - Terapia Tańcem, pasjonatka człowieka, natury i sztuki, od 15 lat świadomie podążająca różnymi ścieżkami rozwoju osobistego i duchowego, wspierająca innych w ich rozwojowej podróży.

Warsztat o bliskości w miłości, o niewerbalnym wyrażaniu miłości, o mocy dotyku, o czarze przytulenia, o magii połączenia.. Na początek rozbudzimy ciała spontanicznym ruchem i zabawami ruchowymi, a następnie zaczniemy w parach swoistą rozmowę z partnerem o pasji, namiętności, pożądaniu, oddaniu.. bez użycia słów, a za pomocą kontaktu wzrokowego, uśmiechu, zbliżania i oddalania, prowadzenia i podążania, ruchu, dotyku.. by na koniec połączyć się w miłosnym uścisku i doświadczać połączenia, jedności, ukojenia, miłości.. Będzie to okazja dla małżonków do intymnego spotkania w bliskości miłości, do wspólnego doświadczania radosnej zabawy i przyjemności.

Warsztat dla par łączący w sobie terapię tańcem i ruchem, ruch kreatywny, taniec spontaniczny, terapeutyczne aspekty tanga argentyńskiego, pracę z ciałem i oddechem.

Doświadczenie taneczne, wyjątkowa sprawność fizyczna czy kondycja nie są potrzebne do udziału w warsztacie, a jedynie otwartość na bycie w kontakcie ze swym ciałem i uczuciami oraz chęć i gotowość do naturalnego, swobodnego ruchu.

Warto mieć luźny, wygodny strój do ruchu oraz wodę do picia. Ruszamy się boso lub w skarpetkach.

Aire - Terapia Tańcem Julita Wołkowycka
www.aire-terapiatancem.weebly.com
https://web.facebook.com/aireterapiatancem/
julita.wolkowycka@gmail.com

Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości? – wykład Artura Brzezińskiego i Wioletty Kujawy Brzezińskiej
Godz. 17.30-19.00
Miejsce: Centrum Kultury Prawosławnej ul. św. Mikołaja 5, sala konferencyjna
Liczba miejsc:
Cena: bezpłatnie
Prowadzenie: Artur Brzeziński – psychoterapeuta par i małżeństw w Pracowni Integra, coach life.

Jednym z warunków powodujących, że partnerzy są szczęśliwi w związku jest udany seks. Prawda do oczywista i jednocześnie – jak to się zdarza – trudna do realizacji w praktyce. Seks dla kobiet oznacza coś innego niż dla mężczyzn. Kobiety i mężczyźni inaczej widzą jego znaczenie, mają wobec seksu inne oczekiwania, co innego do seksu ich zachęca, co innego w nim przeszkadza.
Zapraszamy na wykład, podczas którego będziemy mówić seksie według żon i według mężów. Będziemy odwoływać się do psychologii ewolucyjnej i neurobiologii. Jego treści mogą się okazać dla niektórych osób „niepoprawne politycznie”.. . Więc tym bardziej te osoby zapraszamy do uczestnictwa!

Przedstawimy wyjaśnienia m.in: dlaczego kobiety i mężczyźni inaczej postrzegają miłość?
Jaka jest zależność między seksem i miłością dla kobiet, a jaka dla mężczyzn?
Jakie korzyści daje udany seks dla relacji małżeńskiej ?
Jaki jest związek pomiędzy zamożnością mężczyzny, a ilością orgazmów kobiety?
Dlaczego kobiety zdradzają rzadziej niż mężczyźni?
Dlaczego mężczyznom tak zależy na tym, aby kobiety inicjowały seks?
Czego kobiety pragną od seksu?
Co zrobić, aby partner/partnerka miał/miała częściej ochotę na seks?

Love, Love, Love.... – na drodze od oczarowania do rozczarowania – warsztat psychologiczny
Godz. 18.30-20.00
Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Liczba uczestników: 7 par
Cena: 25 zł para
Prowadzenie: Katarzyna Trypuć - psycholog, psychoterapeutka, Małgorzata Milewska - psycholog, psychoterapeutka

Zakochanie to troska i zapatrzenie w siebie a miłość to troska o drugą osobę.
Droga, która wiedzie nas od zakochania do miłości, czy też realności w związku jest jedną z najpiękniejszych i najtrudniejszych w życiu. To zaangażowanie w relację, które nie musi słabnąć wraz z upływem czasu motywuje nas do pokonywania trudności. Dzięki temu właśnie zaangażowaniu uczymy się od siebie i rozwijamy potrzebne w partnerstwie cechy i umiejętności.
Czego potrzebujemy do miłości?
Na czym polega związek kompletny?
Czy kochają się wyłącznie ludzie z tej samej bajki?
Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi na warsztacie - LOVE,LOVE, LOVE – od oczarowania do rozczarowania – pół żartem, pół serio, jak to w związkach bywa… po to by :
- spojrzeć na siebie trochę w krzywym zwierciadle,
- zobaczyć co łączy a co dzieli
- poczuć, że to i tak chodzi o miłość

13 lutego 2019, środa

Spotkajmy się we śnie - małżeńska podróż do świata snu
Godz. 18.00-20.00
Miejsce: Centrum Kultury Prawosławnej ul. św. Mikołaja 5, sala konferencyjna
Liczba miejsc: 7 par
Cena: 50 zł od pary
Prowadzenie: Ewelina Gawenda, psycholożka, pasjonatka śnienia. W trakcie specjalizacji z psychoterapii jungowskiej. W Białymstoku prowadzi terapię dla osób dorosłych i młodzieży w
oparciu o psychologię jungowską oraz zajmuje się analizą snów.
www.facebook.com/siedem.zrodel/

Z okazji Tygodnia Małżeństwa zapraszam bardzo serdecznie do świata wizji i snów do którego wraz ze swoim małżonkiem udasz się przy dźwiękach bębna. To wyjątkowo skuteczny i głęboki sposób pracy ze snami. Wchodząc w stan na granicy snu i jawy starasz się pozostać świadomym obserwatorem obrazów, emocji i doznań w ciele, które się pojawiają. Podróż odbywasz z określoną intencją.
Może chcesz powrócić do snu i zebrać więcej szczegółowych informacji na temat sennych wydarzeń, które mogą być zwiastunem czekającej cię przyszłości? Być może pragniesz pełniej doświadczyć aromatu snu, jego atmosfery i specyficznej uczuciowej tonacji, która działa jak balsam dla twojej duszy. Jeśli śniłeś sen trudny i koszmarny to być może będziesz chciał aktywnie skonfrontować się ze swoim oprawcą. Może chcesz dokończyć urwany sen i zyskać o nim dokładniejsze informacje albo po prostu dobrze się bawić.
Podczas spotkania będziesz podróżował wraz ze swoją drugą połówką. Będziesz miał okazję udać się - za zaproszeniem i w określonym celu - do snu swojego małżonka i odwrotnie – będziesz gościł swojego partnera we własnym śnie. Punktem wyjścia dla Twojej podróży będzie sen, który przyniesiesz – to on „otworzy bramę” i nada kierunek wędrówce.
Proszę ubrać się wygodnie, zabrać ze sobą matę i koc oraz coś do pisania.

Taniec HIP HOP dla małżeństw
Godz. 20.00-21.00
Miejsce: Szkoła Tańca 4KONEKT, Białystok, ul. Zwycięstwa 23
Liczba miejsc: 15 par
Cena: 30 zł od pary
Prowadzenie: Anna Sawicka-Hodun

Zapraszamy małżeństwa do wspólnego udziału w zajęciach tanecznych z Hip Hopu. Warsztaty poprowadzi doświadczony instruktor Anna Sawicka-Hodun współtwórczyni Szkoły Tańca 4KONEKT!
Hip Hop to styl tańca ulicznego, który daje możliwość wszechstronnego rozwoju ruchowego. Kształtuje poczucie rytmu i koordynację. Poprawia wydolność całego ciała, uczy kreatywnego myślenia, otwiera i inspiruje. W trakcie zajęć uczestnicy (mąż +żona) poznają podstawy stanowiące bazę do zrozumienia tego stylu. W oparciu o te elementy uczestnicy będą wspólnie z instruktorem odkrywać taniec uliczny poprzez ciekawe ćwiczenia, które dostarczą mnóstwo satysfakcji i dobrej zabawy. Gwarantujemy świetnie i kreatywnie spędzony czas!

14 lutego 2019, czwartek

Stand up Pauliny Potockiej „Może być tylko lepiej”
Godz. 18.00-19.30
Miejsce: kino Camera Cafe – dawna sala kameralna Kina Pokój, ul. Lipowa 14 w Białymstoku, wejście od ul. Nowy Świat
Liczba miejsc: 23 pary
Cena: bezpłatnie
Prowadzenie: Paulina Potocka - Stand-uperka, solistka, kobieta eksperymentalna. Osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa "temperament". Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie szokuje. Nie budzi kontrowersji. Podobno nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem. Zanurzy Was w swojej formie. Przeprowadzi przez światy, które często nie istnieją. Jej stand-up zadziwia. Wstrząsa. Nie pozostawia obojętnym. Po jej występie nic już nie będzie takie samo.
W 2017 roku po raz drugi zdobyła tytuł "Królowej Łgarzy" w Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni. II miejsce w Przeglądzie Kabaretowym PAKA w 2018 roku. I miejsce na Festiwalu Mulatka w Ełku, wyróżnienie na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, II miejsce na Festiwalu Fermenty, I miejsce na Festiwalu One Man Show "Ludzik" 2017. Występowała w Polsat, TVP Rozrywka, TVP2 oraz Comedy Central Polska. Razem z Łukaszem Kozłowskim prowadzi w Białymstoku własną scenę stand-upową "Potocka&Kozłowski prezentują".

Każdy czegoś oczekuje. Zupełnie niepotrzebnie. Obszary zainteresowania Pauliny Potockiej to przede wszystkim fragmenty rzeczywistości zatopione w wątpliwościach i braku pewności co do własnych przekonań na temat ludzi i świata. Rzecz o zmaganiu się z własną dynamiką życia postrzeganą często jako gra albo nawet lenistwo. A generalnie chodzi tylko o bezpośpiech. Rytm życia inny niż szybki.

Występ Pauliny Potockiej to komediowa prezentacja jej życia, w którym często następują niespodziewane, absurdalne zwroty akcji. Stara się nad nimi panować, ale niestety nie potrafi. Zapraszamy do podróży poprzez obszary, które zaskakują, takie, których często nie zauważamy, a jednak istnieją. Warto pozbyć się wszelkich schematów. Warto się śmiać. Przynajmniej co drugi dzień aby przetrwać. Zaskoczenie to najlepsza nagroda jaką mamy dzisiaj.

Monolog komediowy potrwa około 30-40 minut. Dajcie się ponieść radości!

"Pięć języków miłości sekretem udanego małżeństwa" – warsztat psychologiczny
Godz. 18.00-19.30
Miejsce: Pracownia Integra, ul. Warszawska 34/III piętro
Liczba miejsc: 7 par
Cena: 25 zł para
Prowadzenie: Barbara Kochman - psycholog, psychoterapeutka, Julita Wołkowycka - psycholog, psychoterapeutka, założycielka Aire -Terapia Tańcem
Miłość stanowi osobny język komunikacji na Ziemi. Na podstawie badań psychologicznych ustalono, że istnieje aż pięć różnych języków miłości, którymi posługujemy się na co dzień. Każdy z nas, z tych pięciu języków ma swój ulubiony, dominujący język miłości, którym informuje innych o swoich uczuciach przeżywaniu świata. Często się jednak zdarza, że para posługuje się dwoma różnymi językami miłości i z tego względu nie rozumie siebie nawzajem.

Rozwiązaniem tego problemu jest znajomość języka miłości współmałżonka. Jeżeli będziemy umieli posługiwać się nim, to nie będziemy mieć problemów z komunikacją w związku. Będziemy mogli wyrażać tak swoje uczucia, że druga połowa będzie je rozumieć.

Na warsztacie poznamy, który język miłości jest najbliższy każdemu z małżonków i spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie „co mógłbym dla ciebie zrobić, byś się poczuł jeszcze bardziej kochanym ?”.

Dodatkowe inforamcje dostępne są na stronie www.tydzienmalzenstwa-bialystok.pl .

Organizator kampanii
Stowarzyszenie Innowatorów Edukacji

Partner główny
Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji Integra

Patronat honorowy
Prezydent Miasta Białegostoku

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline
Miejsce imprezy

 Patronujemy
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.