873 osób online

IV Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Melpomena 2019

dodane dnia: 2019-03-11 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
IV Wojewódzkie Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Melpomena 2019
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2019-05-13 - 2019-05-18
Zapraszamy na IV Wojewódzkie Forum Teatrów skierowane do dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z województwa podlaskiego.

Przegląd jak zawsze obfitować będzie w zróżnicowane tematycznie występy teatralne, przygotowane przez 20 zespołów dziecięcych i młodzieżowych z województwa podlaskiego. Utalentowana młodzież zaprezentuje niebagatelne zdolności aktorskie, wokalne i recytatorskie.

Przegląd spektakli zgłoszonych do konkursu teatralnego rozpocznie się w poniedziałek (13 maja) o godzinie 9.00 w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny (Pl. Królowej Rodzin 1) i potrwa aż do czwartku (16 maja). Na piątek (17 maja) zaplanowano przeprowadzenie dwóch konkursów dedykowanych młodym deklamatorom. Wspomnianego dnia odbędzie się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży dla gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu białostockiego (początek o godz. 9.00), a także Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków "O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki" (rozpoczynający się o 10.00). Zwycięzców teatralnych oraz recytatorskich zmagań poznamy w sobotę (18 maja, godz. 9:30) podczas uroczystej „Gali z Melpomeną” – wówczas odbędzie się wręczenie nagród i upominków uczestnikom tegorocznego przeglądu.

Wartość artystyczną oraz merytoryczną spektakli i deklamacji zaprezentowanych w ramach IV Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ocenią doświadczeni aktorzy, instruktorzy teatralni oraz przedstawiciele podlaskich urzędów i instytucji kultury, m.in.: Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego, Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Starostwa Powiatowego w Białymstoku czy Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Występujący mogą liczyć na rzetelną opinię i cenne wskazówki od doświadczonych jurorów.

Harmonogram występów zespołów teatralnych w ramach „IV Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Melpomena 2019”

13 maja 2019 (poniedziałek):
9:30 - TEATR KAPRYS M z Domu Kultury w Łapach w spektaklu pt. „Śpiący Grześ” (7 osób, reżyser/opiekun Marcin Tracikowski) – zespół dziecięcy.
10:00 - TEATR BEL ETAGE z Fundacji „Przestrzeń w Wasilkowie” w spektaklu pt. „Dziewczyna, która podeptała chleb” (14 osób, reżyser/opiekun Małgorzata Sienkiewicz) – zespół młodzieżowy.
10:30 - TEATR KAPRYS M z Domu Kultury w Łapach w spektaklu pt. „Z chaosu” (13 osób, reżyser/opiekun Adam Karasiewicz, choreografia Szymon Fiedorek) – zespół młodzieżowy.
11:00 - TEATR FORM NIEWIELKICH z Fundacji „Przestrzeń w Wasilkowie” w spektaklu pt. „Dzieciństwo” (14 osób, reżyser/opiekun Małgorzata Sienkiewicz) – zespół dziecięcy.
11:30 - LUSTRO z Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym w spektaklu pt. „Gokuma” (17 osób, reżyser/opiekun Monika Żochowska) – teatr młodzieżowy.
12:00 - DECORUM z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Białymstoku w spektaklu pt. „Skrzydełka” (13 osób + orkiestra, reżyser/opiekun Katarzyna Zalesko) – zespół młodzieżowy.

14 maja 2019 (wtorek):
9:00 - TEATRZYK PRZYGODA z Zespołu Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym w spektaklu pt. „W poszukiwaniu zaginionego czasu” (18 osób, reżyser/opiekun Mariola Sagun, Justyna Matuszczyk) – zespół dziecięcy.
9:30 - KLASA VI B ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku w spektaklu pt. „Wielkanocna bajeczka” (8 osób, reżyser/opiekun Bohdan Marciuk) – zespół młodzieżowy.
10:00 - BAJU-BAJ ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie w spektaklu pt. „Noc świętojańska” (9 osób, reżyser/opiekun Ewa Popławska) – zespół dziecięcy.
10:30 - Amatorska Grupa Teatralna „ZAMASKĄ” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem w spektaklu pt. „Wychodne Krystyny” (9 osób, reżyser/opiekun Katarzyna Pietryńczak) – zespół dziecięco-młodzieżowy.
11:00 - TEATRZYK ZENIT z Klubu ZENIT Spółdzielni Mieszkaniowej „Zachęta” w Białymstoku w spektaklu pt. „Strach ma wielkie oczy” (25 osób, reżyser/opiekun Aleksandra Cybulska, Małgorzata Bielawska) – zespół dziecięcy.
11:30 - WSPANIAŁA SIÓDEMKA z Przedszkola Samorządowego nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku w spektaklu pt. „Bal w pokoiku lal” (21 osób, reżyser/opiekun Aleksandra Meina, Katarzyna Żmojda, Anna Smarżewska) – zespół dziecięcy.

15 maja 2019 (środa):
9:00 - TEATR PROJEKT VIP z Fundacji „Przestrzeń” w Wasilkowie w spektaklu pt. „Bohater – opowieść z przyszłości” (5 osób, reżyser/opiekun Małgorzata Sienkiewicz) – zespół dziecięcy.
9:30 - POPISEK ze Szkoły Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie w spektaklu pt. „Czerwony Kapturek” (7 osób, reżyser/opiekun Joanna Haraburda) – zespół młodzieżowy.
10:00 - TEATR HERBATNIK z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży w spektaklu pt. „Remont w piekle” (14 osób, reżyser/opiekun Małgorzata Sienkiewicz) – zespół dziecięcy.
10:30 - KORNIKI z Gminnego Ośrodka Kultury w Orli w spektaklu pt. „Awantura w kurniku” (11 osób, reżyser/opiekun Adam Bogdanowicz) – teatr dziecięcy.
11:00 - TEATR ŻÓŁTODZIÓB z Fundacji „Przestrzeń” w Wasilkowie w spektaklu pt. „Skarb” (12 osób, reżyser/opiekun Małgorzata Sienkiewicz) – zespół dziecięcy.

16 maja 2019 (czwartek):
9:00 - ZESPÓŁ TEATRALNY „ARLEKIN” z Przedszkola Samorządowego nr 58 Integracyjnego im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku w spektaklu pt. „Królewna Gburka” (13 osób, reżyser/opiekun Barbara Szutkiewicz, nauczyciel wspomagający Ewa Hołubowicz) – zespół dziecięcy.
9:30 - KOŁO TEATRALNE „DESKA” ze Szkoły Podstawowej w Pogorzałkach w spektaklu pt. „Piekło-Niebo” (13 osób, reżyser/opiekun Paulina Pruszyńska) – zespół młodzieżowy.
10:00 - KLUCZYK z Zespołu Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym w spektaklu pt. ”Kłopoty Małej Czarownicy” (7 osób, reżyser/opiekun Teresa Radziewicz) – zespół dziecięcy.
10:30 - KOŁO TEATRALNE „DESECZKA” ze Szkoły Podstawowej w Pogorzałkach w spektaklu pt. „O smoku wawelskim” (16 osób, reżyser/opiekun Paulina Pruszyńska) – zespół dziecięcy.
11:00 - JUŻ GOTOWI z Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno-Językowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku w spektaklu pt. „Roszpunka” (14 osób, reżyser/opiekun Joanna Wieremiejuk, Paulina Dzitkowska) – zespół dziecięcy.
11:30 - ABRAKADABRA ze Szkoły Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku w spektaklu pt. „Małgośka i Jasiek” (20 osób, reżyser/opiekun Aneta Polak-Karpowicz, Barbara Magnuszewska) – zespół dziecięcy.

Dodatkowe informacje: www.bibliotekajuchnowiec.pl

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Patronat honorowy
Marszałek Województwa Podlaskiego
Starosta Powiatu Białostockiego
Wojewoda Podlaski
Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny

Organizator
Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym

Współpraca
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego - Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego
Zespół Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline
Miejsce imprezy
Sala Widowiskowa Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, Pl. Królowej Rodzin 1

 Patronujemy
Polecamy
Crushed Candy Ink
Crushed Candy Inkul. Zwierzyniecka 68
15-246 Białystok

Więcej informacji
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.