Jagiellończycy znów przyodziali narodowe barwy

2018.10.17 08:50
We wtorek (16.10) na arenie międzynarodowej zaprezentowali się 3 zawodnicy Dumy Podlasia. W barwach reprezentacji Słowenii zagrali Roman Bezjak i Nemanja Mitrović, natomiast w meczu młodzieżowej drużyny Litwy wystąpił Justas Lasickas.

Reprezentacja Słowenii w trakcie 2 ostatnich spotkań zdobyła zaledwie 1 punkt i jest bliska spadku do dywizji D Ligi Narodów, ale mimo to jeden z zawodników ekipy prowadzonej przez Tomaza Kavcica ma powody do zadowolenia. Tym graczem jest Nemanja Mitrović, który zaliczył występy numer 2 i 3 w narodowych barwach. W sobotę (13.10) - przeciwko Norwegii - defensor Jagiellonii pojawił się na boisku w 9. minucie, zmieniając kontuzjowanego Krjanca, a ponieważ uraz kolegi z zespołu okazał się poważny, we wtorek obrońca Dumy Podlasia wybiegł już w podstawowym składzie.

Toczone w Lublanie starcie pomiędzy Słowenią a Cyprem obfitowało w wiele czerwonych kartek (sędzia pokazał aż 3) i zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla gości w 37. minucie zdobył Fotis Papoulis, zaś punkt dla gospodarzy w końcowym fragmencie rywalizacji uratował Nejc Skubic.

Nemanja Mitrović przebywał na murawie przez całe spotkanie, natomiast ustawiony na lewym skrzydle Roman Bezjak dostał możliwość zaprezentowania swych umiejętności tylko w pierwszych 45 minutach zmagań.

We wtorek na arenie międzynarodowej wystąpił także Justas Lasickas. Jego Litwa U-21 zwyciężyła na wyjeździe z Finlandią 2:0, a on sam dostał od trenera pełne 90 minut gry.

Powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski Karol Świderski po raz kolejny nie załapał się do meczowej kadry i wygranego 3:0 boju z Gruzją nie oglądał nawet z wysokości ławki rezerwowych.

Słowenia - Cypr 1:1 (0:1)
Bramki: Skubic 83 - Papoulis 37
Słowenia: Belec - Skubic, Mitrović, Mevlja, Jokić (58' Balkovec) – Krhin (75' Zahović), Crnigoj - Ilicić, Zajc, Bezjak (46' Dervisević) – Berić

Finlandia U-21 - Litwa U-21 0:2 (0:0)
Bramki: Marazas 51, Matulevicius 90k
Litwa U-21: Krapikas - Levsin, Sadauskas, Sveikauskas, Sirvys – Marazas (89' Milasius), Utkus, Matulevicius, Virksas (66' Baniulis) – Lasickas, Romanovskij (76' Silkaitis)